<>

חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

ראיון עם בטיסטה ממגזין WWE


זהו עולמו של בטיסטה; המתאבקים האחרים רק חיים בתוכו. בראיון הראשון שלו מאז שהחלים מהפציעה, אלוף העולם לשעבר מהרהר במצבו הבריאותי, עברו האלים, ואהבתו ללהקות מטאל כבד.

דייב בטיסטה לא איבד את אליפות העולם במשקל כבד. הוא וויתר עליה מרצון. עבור קוראים שזכרונם קצר, להלן תזכורת: ב-8 לינואר, בטיסטה נפצע בשריר הזרוע התלת ראשי במהלך קרב מול ה"איש החזק בעולם" מרק הנרי. יומיים מאוחר יותר, בטיסטה נאלץ לוותר על אליפות העולם במשקל כבד – לאחר שהחזיק בתואר 280 ימים. הבה נריץ את הזמן שבעה חודשים קדימה… בטיסטה סיים את תהליך השיקום בהצלחה והוא מוכן לחזור לפעולה והינו נחוש לזכות מחדש באליפות. השאלה היחידה היא, האם בטיסטה שמשקלו 143 ק"ג יראה סימני חלודה כשיחזור לזירת ההיאבקות?

ש: האם אתה בריא או שמא עדיין מלקק את פצעיך?

ת: לא, בנאדם. אני 100% בריא. הרופאים תיקנו את השריר התלת ראשי שלי. הם השתילו חלק ממיתר הברך שלי בתוך השריר ואני מרגיש כמו חדש.

ש: איזו מוזיקה מזרימה לך אדרנלין?

ת: מטאל שיער (שם נוסף למטאל כבד) כמו "סקיד רואו".

ש: מה הדבר הראשון שאתה זורק לעגלה במכולת?

ת: סופגניות קריספי קרים. בדרך כלל אני אוכל תריסר כאלה בפעם אחת.

ש: מי נותן את הסתירות הכי חזקות ב-WWE?

ת: סטפני מקמהן!

ש: מה המשקה הכי אהוב עליך?

ת: יש לי צרות לא קטנות עם זה. בדרך כלל אני שותה מליבו (כמו רד בול) ומשקאות מוגזים. פעם אחת, ה"קברן", שיין (מקמהן) ואנוכי היינו באותו הפאב ואני הזמנתי לי בנחת משקה מליבו. ה"קברן" התחיל ללעוג לי באומרו: "מה זה החרטא הזה? תנו לו ג'ק!" (דניאלס – משקה אלכוהולי).

ש: מה הקטע עם הקעקע מסביב לטבור? הפסדת בהתערבות או משהו?

ת: לאא, פשוט יצאתי עם בחורה אחת במשך זמן ארוך והיא התעקשה ששנינו נעשה קעקועים תואמים. אז אני הסכמתי לזה.

ש: איזה דמות קולנועית נולדת לגלם?

ת: דרקולה

ש: שאלה אחרונה בנושא זה לפני שנמשיך לדבר על הדברים החשובים: מה, לעזאזל, אתה עושה כשעליך ללכת לשירותים באופן דחוף במהלך קרב? (אני מתנצל מראש על השאלה, בבקשה אל תרביץ לי! הכריחו אותי לשאול את זה!)

ת: מכווץ את הישבן. אני מכיר חבר'ה שלא הצליחו להתאפק. פעם, בקרב מול ביג שואו הענק, כשריתקתי אותו לספירה מצאתי את עצמי בשלולית של סירחון. התחלתי לקלל אותו, והוא פשוט צחק. ואל תדאג, אני לא מתכוון להרביץ לך, את זה אני משאיר ליוסי השור.

WWE שואלים: האם אתה מוכן נפשית לחזור לזירה?

בטיסטה עונה: אני מכין את עצמי לחזרה. במשך חודשים ישבתי בבית עצבני. התגעגעתי לקהל, לזרימת האדרנלין שמקבלים כשנכנסים לאולם מלא באלפי מעריצים רועשים. להיות מתאבק זהו הדבר הכי קרוב שיש לכוכב רוק, ואני מוכן להרגשה הזאת שוב.

WWE שואלים: זכית למוניטין של מתנשא בקרב מתאבקים אחרים.

בטיסטה עונה: לא כל כך הוגן להדביק לי את המוניטין הזה. הרבה מהדברים שאמרתי עוותו והובנו שלא כהלכה.

WWE שואלים: האם זה מה שהוביל לקטטה שלך עם בוקר טי?

בטיסטה עונה: הבה פשוט נאמר שזה היה עניין אישי. אבל זה נגמר וזה מאחורינו כעת.

WWE שואלים: שניכם אוהבים לרקוד בסגנון "ברייק". למה שלא תסגרו את החשבון בתחרות ריקוד "ברייק"?

בטיסטה עונה: תזכיר לי את זה בפעם הבאה לפני שאני ובוקר הולכים מכות.

WWE שואלים: לא שאנו חושבים שלא תוכל להסתדר בקטטה. על-פי השמועות כמעט הרגת כמה חבר'ה במכה אחת פעם בקטטה.

בטיסטה עונה: כן. פעם עבדתי כשומר סף, ואני התקוטטתי עם כמה חבר'ה שהתחילו ללכת מכות עם חבריי השומרים מחוץ לאחד המועדונים בוושינגטון הבירה. כשסיימתי איתם, כולם שכבו גמורים על המדרכה. פחדתי שהם ימותו אבל לשמחתי זה לא קרה. אני נעצרתי ומאוחר יותר שוחררתי לאחר שסיפרתי לשוטרים איך הכל התחיל.

WWE שואלים: לקח נלמד – לא להתעסק עם החברים שלך. האם היו מקרים גרועים מזה?

בטיסטה עונה: אני מתעצבן לעתים רחוקות. אשתי, אנו פרודים כעת, יודעת על אילו נקודות ללחוץ כדי לעצבן אותי, והיא גרמה לי להתעצבן יותר מכל אחד אחר. אני לא מרבה לדבר, ובניגוד אליי היא לעולם לא סותמת את הפה. למדתי להישאר רגוע, בין אם זה בוויכוח, קטטה או קרב. אסור לי להילחץ ולאבד שליטה. ובגלל שאני סובל מאסתמה (קצרת) והאוויר נגמר לי מהר, מאד חשוב שאני לא אאבד את העשתונות.

WWE שואלים: רגע אחד. אתה נושא עמך את המשאפים החנוניים הללו כמו החנונים בבתי הספר?

בטיסטה עונה: הייתי ילד כזה. במקום להתאמן בשיעור התעמלות הייתי כל הזמן משתמש במשאף. אבל, תשמע, אף אחד לא התחיל איתי כי הייתי הילד הכי גדול בסביבה.

WWE שואלים: האם אתה מנצל את היותך רווק שוב?

האמת היא שלא כל כך.

WWE שואלים: קשה להאמין. איך זה אפשרי כשאתה חוגג כל הזמן עם "נער הטבע"?

בטיסטה עונה: כן, נראה שלכל אחד יש סיפורי ריק פלייר כשמדובר בזה. אבל שפתיי חתומות.

WWE שואלים: קדימה, בן אדם! ספר לנו.

בטיסטה עונה: יש לי סיפור שאפשר לספר. אני וריק נכנסנו פעם למסבאה בדה מויינס. הם היו סגורים וריק איכשהו הצליח להעיר את הטבח ולשכנע אותו להגיע כדי לפתוח את המקום ולהכין לנו ארוחה. בזמן הארוחה איזה ילד התחיל לקרקר סביב ריק ולצלם אותו עם הנייד. בהתחלה ריק ביקש ממנו להפסיק. אולם, המעריץ פשוט המשיך בשלו. ריק השתגע. הוא חטף את הנייד של הילד, הטיח אותו על הרצפה ודרך עליו כמו משוגע. זה היה אחד הרגעים הכי מצחיקים שחוויתי. כשריק פלייר מתשגע - הוא מתשגע לגמרי.

WWE שואלים: אם מדברים על "קשר עם מעריצים"...

בטיסטה עונה: כן, מפגשים עם מעריצים יכולים להיות מעניינים. לפעמים מעריצות מגלות באיזה מלון אני שוהה ומופיעות לי מול הדלת. המפגש הכי מוזר היה לי כשהייתי עוד ב"אבולוציה". אישה אחת פשוט התגנבה אלינו לחדר והתפשטה. היא לא הייתה שיכורה, היא פשוט נכנסה לחדר והתפשטה. רנדי (אורטון), טריפל אייץ' ואני היינו המומים. ואחרי שהתאוששנו קראנו לאנשי האבטחה.

WWE שואלים: האם זה נכון ש-WCW לא קיבלו אותך?

בטיסטה עונה: מבחן הקבלה (טריי-אאוט) התיש אותי לגמרי. זה היה הדבר הכי ברוטלי שאי פעם התנסיתי בו, אבל זה גם גרם לי לרצות להצליח בזה. בחור אחד בשם סארג' (סמל באדי לי פארקר, מאמן מחנה האימונים של WCW דאז) אמר לי שאין לי את מה שדרוש כדי להפוך למתאבק מקצועי. וזה אמר בחור שגובהו 1.60מ' ונראה כמו נפוליאון.

WWE שואלים: רוצה לומר משהו לסמל?

בטיסטה עונה: היי, סארג', איך קריירת ההיאבקות שלך בימים אלה?

WWE שואלים: מה הן ההטבות בלהיות מתאבק WWE?

בטיסטה עונה: האמת היא, שההטבה הכי טובה היא כשאני הולך בנמל התעופה ואנשים פונים אליי ומדברים איתי כאילו הם מכירים איתי. אני אוהב את זה.

WWE שואלים: היינו בטוחים שזה החלק הקשה בלהיות מתאבק, לא?

בטיסטה עונה: לגמרי לא. אבל החלק הקשה הוא כשלפני טיסהצריך להוציא את חגורת אליפות העולם במשקל כבד. המאבטחים מקבלים מזה חום. אבל ברגע שהם מבינים במה מדובר, הם ישר רוצים להצטלם איתה.


בטיסטה

בטיסטה