חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 21.07.06


נתחיל בכך שבשבוע האחרון, בשל המצב הביטחוני, ה-WWE דחו את הגעתם לארץ בשבוע הבא.

שבוע לפני כן, המפיקים של ההופעה הודיעו של-WWE אין כל כוונות לדחות או לבטל את ההופעות, למרות שכבר אז הודיעו במשרד החוץ בארה"ב על איסור נסיעה לישראל. כבר אז הביטוח לא כיסה את הנסיעה.

למרות הודעה רשמית באתר של WWE על דחיית ההופעות, אתר משרד הכרטיסים להופעות אלה (לא נזכיר את שמו) הכחיש בכל תוקף את הדחייה.

כעת האתר הנ"ל פרסם שההופעות נדחו לאמצע ספטמבר מה-14 עד ה-16. צר לי להודיע לכם, אבל ה-WWE לא קבעו עדיין תאריכים מדויקים. הם יודעים היטב שהמצב הביטחוני כרגע לא מאפשר לאף אחד לדעת מתי העניינים יירגעו, וכשיירגעו - לכמה זמן.

בכל מקרה, הייתי מציע לכל מעריצי ההיאבקות לקחת בעירבון מוגבל כל דבר שנכתב באתר הנ"ל חוץ מעניינים טכניים שקשורים למקומות ישיבה, פתיחת שערים וכו'...

ייתכן מאד שעופר שיתקשר היום בשעה 14:00 למשרד הכרטיסים הנ"ל יקבל תשובה א', בזמן שאלכס שיתקשר בשעה 14:05 למשרד זה יקבל תשובה מנוגדת לחלוטין מתשובה א'.

ה-WWE אכן מתכוונים להגיע לארץ. אין דיבורים שם על ביטול. אבל לא ייקבעו תאריכים עד שהמצב יירגע. אמצע ספטמבר נזרק באוויר אבל לא מעבר לזה. המקור היחידי שלכם להתעדכן בעניין התאריכים הוא אתר ה-WWE ולא שום מקום אחר!

למרות מה שכתוב באתר משרד הכרטיסים, הקרבות לא יהיו אותם קרבות כפי שנקבעו להופעות של ה-27 עד 29 ליולי. רשימת המגיעים גם בטח תתעדכן. לדוגמא: מרק הנרי נפצע קשה בברכו ויהיה מושבת ל-8 חודשים.

למרות שפורסם במקומות אחרים שאנדרטייקר יגיע לארץ, ל"קברן" עצמו אין שום תוכניות להגיע לארץ. בעבר ה-WWE קבעו לטייקר להופיע ב"פיט" של פייפר בסמאקדאון ללא ידיעתו, בעוד שהיו לו התחייבויות אחרות באותו היום. רצוי לבדוק עם הטאלנט לפני שקובעים לו משהו. בכל מקרה, עד לרגע זה, מרק קאלוואי אינו ברשימת המגיעים לישראל. אם זה ישתנה תזכו לעדכון באתר ה-WWE.

בראש 1 פורסם באותו המדור שה"קברן" מגיע, ובדף השני של המדור פורסם שהוא לא מגיע...

בג'רוזלם פוסט פורסם שמתאבקי ה-WWE חתמו על כתבי ויתור כדי להגיע לארץ, ושבכוונת מתאבקים מסוימים להגיע לארץ עם משפחותיהם.

בהתחשב לענייני הביטוח של המתאבקים אני בספק גדול שהיו נותנים למישהו מהם לחתום על כתב ויתור. ועם סגנון החיים שהמתאבקים מנהלים בדרכים, אני בספק גדול שזה יהיה יאה להגיע להופעה כלשהי עם המשפחה, מלבד אולי למקום ההופעה בעיר מגורים של אותו מתאבק, או לשם קטע עלילתי.

בפנאי פלוס פורסם שה-WWE מתכוונים לחזור לארץ עם מופע של RAW בחורף ושיש בכוונתם לקיים ספיישל (PPV) בשם "הולי לאנד ראמבל" בארץ ב-2007. לדאבוני הרב, לדברים הנ"ל אין כל בסיס כרגע. מדובר אך ורק בזריקת רעיונות באוויר. הכל תלוי בהצלחת ההופעות של סמאקדאון. אחרי ההופעה של סמאקדאון, ה-WWE יעשו את החישובים שלהם ויגיעו למסקנות. עד אז אין טעם לפתח תקוות שווא.

פורסם גם במקומות אחרים שעליית שירות ה-VOD בהוט נדחה בשל דחיית ההופעות של ה-WWE.

האמת היא שאין שום קשר בין האחד לשני. כיוון שזה כבר פורסם - הוט VOD אכן רכשו את הזכויות שידור של שירות 24/7 המצוין של ה-WWE. אבל בשל מחדלים גם מצד ה-WWE וגם מצד הוט VOD, עליית השירות נדחתה לחודש הבא.

ואם מדברים על מחדלים: בערוץ הילדים פצחו במבצע לפני כמה שבועות וקראו לילדים לעשות את הדברים הכי מטורפים כדי לזכות את עצמם וחבריהם בכרטיסים להופעה של WWE ובמסכה של ריי מיסטריו.

בערוץ לא הבהירו שאין לחקות מהלכים מסוכנים שהם רואים בתוכניות ה-WWE ובשל כך המון ילדים שלחו קטעים מצולמים בהם הם כמעט הורגים את עצמם במהלכים מסוכנים. בסופו של דבר, בין הזוכים היה ילד שהתנדב לגלח את הראש...

ובחזרה ל-VOD: מדובר בשירות יוצא דופן. עם קרבות קלאסיים מכל הזמנים ומכל הארגונים. תוכלו להתעדכן בתוכן השידורים לאותו חודש מאתר ה-VOD של ה-WWE. וכחודש לאחר מכן כל התוכניות אמורות להיות משודרות כאן.

זה כמובן במידה ולא יהיו מחדלים נוספים משני הצדדים. כשמדובר ביחס מזלזל שכזה משני הצדדים כלפי חובבי ההיאבקות, אני לא אתפלא אם בסופו של דבר השירות לא יעלה בכלל (מה שלא אמור לקרות). אם השירות אכן יעלה כמו שצריך, לדעתי המחיר יהיה שווה בהחלט (למרות שהתשלום עבור השירות יהיה בנוסף לתשלום עבור שירות ה-VOD).

מה שקרה זה, שה-WWE לא טרחו להסביר ל-VOD מה הם שולחים, וה-VOD לא טרחו לבדוק מה הם קיבלו שעות עד לפני העלייה המתוכננת.

אני מאד מאוכזב מהיחס של ה-WWE כלפי ישראל. האדישות שלהם כלפי מה שקורה עם המוצר שלהם בארץ מאד מדאיגה אותי.

הדבר היחידי שמחזיק כרגע את ה-WWE בארץ הם שידורי הארגון בספורט 5+ במשך כל השבוע אשר ממשיכים לחשוף את המוצר לאוכלוסייה בישראל. (ואני לא אומר זאת רק בגלל שאני מקבל על אמירה זו עמלה)

עורך ראש 1, אבי מורגנשטיין, אמר לי פעם שלדעתו הפופולריות של ה-WWE תרד אחרי ההופעות שלהם בקיץ, ושישכחו מהם במהרה לאחר מכן. הוא דיבר מניסיון, שכן היה העורך של ראש 1 בשנים 93-95 כשה-WWF הופיעו בארץ בפעם האחרונה. אני חלקתי על דברים אלה בכל תוקף, אולם עם מה שקורה כיום מצד ה-WWE, אני לא אופתע אם הוא צדק.

החשוב מכל הוא, שהמצב הביטחוני יחזור לקדמותו ושכל בני ישראל יחזרו לחיות בשקט. אחרי זה נקווה שה- WWE יגיעו לכאן בכל זאת. אז כבר נהיה יותר חכמים...