חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 12.08.06


האירוע החם של הקיץ "סאמר סלאם" – הרגעים הגדולים

הרגע הכי בלתי נשכח מאירועים אלה התרחש ב"סאמר סלאם" 1991 שהתקיים ב"מדיסון סקוואר גארדן". באותו אירוע ברט "היטמן" הארט ניצח את מר "פרפקט" קורט הניג וזכה באליפות הבין-יבשתית הראשונה שלו באחד הקרבות הטובים ביותר שנערכו אי פעם.

ב"סאמר סלאם" 1992 שהתקיים באצטדיון וומבלי המפורסם באנגליה מול כ-80 אלף צופים, "בריטיש בולדוג" דייוי בוי סמית' ניצח את גיסו ברט "היטמן" הארט" וזכה באליפות הבין-יבשתית. אחותו של ברט ואשתו של דייוי, דיאנה, צפתה בקרב והזילה דמעות בסוף הקרב כשהשניים התחבקו.

אחד הרגעים הגדולים של "סאמר סלאם" חייב להיות הקרב בין ה"אנדרטייקר" הטוב לבין ה"אנדרטייקר" הרשע שהתקיים ב"סאמר סלאם" 1994. בראיין לי, שגילם את ה"אנדרטייקר" הרע" הוכרע ע"י ה"אנדרטייקר" הטוב והמקורי, מרק קאלאוואי. כל מי שהיה ילד כשראה את הקרב לעולם לא ישכח את האווירה ששררה לקראת היערכות הקרב.

רגע גדול נוסף התקיים ב"סאמר סלאם" 1990 כשהאלק הוגאן חזר ל-WWF לאחר היעדרות ארוכה בשל פציעה שנגרמה לו ע"י "רעידת אדמה". הוגאן הצליח להיחלץ משני ההנחתות הגדולות של "רעידת אדמה" אבל מנהלו של האחרון, ג'ימי הארט, מנע מהוגאן להבטיח ניצחון בספירת 3.

ב"סאמר סלאם" 1993 נערך הקרב הגדול בין לקס לוגר לבין אלוף WWF דאז, יוקוזונה. לוגר הצליח לחבוט באלוף הסומו עם המרפק הביוני שלו, ששלח את יוקו החוצה. לוגר ניצח בספירת חוץ, אך לא זכה באליפות.

ברט הארט סיפק לנו כמה רגעים גדולים באירועי "סאמר סלאם". רגע גדול נוסף היה כשהתמודד מול אחיו המנוח אוון בקרב כלוב ב"סאמר סלאם" 1994. בדומה לקרב שהיה ביניהם ברסלמניה 10, השניים נתנו הכל לאוהדים וקיימו את אחד קרבות הכלוב הטובים ביותר שנערכו אי-פעם.

ב"סאמר סלאם" 1996 התקיים קרב חדר חימום (Boiler Room) בין ה"אנדרטייקר ל"מנקיינד" (מיק פולי). לפני שטייקר זרק את פולי מ-Hell in a Cell (כלוב הגיהינום) שנתיים מאוחר יותר וגרם לו לפציעות מרובות, הייתה זו ידו של "מנקיינד" שהונפה לניצחון.

"סאמר סלאם" 1997 נתן לנו 2 רגעים בלתי נשכחים, לטוב ולרע.

ברט הארט ניצח את ה"אנדרטייקר" וזכה באליפות ה-WWF בפעם החמישית, כששון מייקלס ניסה לחבוט בהארט עם כיסא ובטעות חבט בטייקר. הסכסוך בין מייקלס להארט שבסופו של דבר הוביל לבגידה במונטריאול היה בעיצומו.

ולפני כן, התקיים קרב על האליפות הבין-יבשתית בין "סטון קולד" סטיב אוסטין לאוון הארט. במהלך הקרב אוון ביצע על אוסטין "טומבסטון פייל דרייבר", אבל במקום לנחות על ברכיו, הוא קפץ עם רגליו קדימה ונחת עם כל משקל גופו של ראשו של אוסטין. "סטון קולד" לעולם לא חזר לעצמו לאחר מכן. למרות שהצליח לזחול ולנצח את אוון, אוסטין כמעט נותר משותק אחרי המהלך הזה.

אחרי שכיכב ב"סאמר סלאם" הראשון בשנת 1988 כששיתף פעולה עם רנדי סאבאג' נגד אנדריי הענק וטד דיביאסי, הוגאן חזר בשנת 2005 וניצח את שון מייקלס, לאחר שהאחרון נהג בו בחוסר כבוד בתוכניות שהובילו לקרב. לאחר הקרב מייקלס הודה בפני הוגאן שהוא (הוגאן) היה האיש הטוב יותר בקרב והשניים לחצו ידיים.

"סאמר סלאם" תמיד יצר רגעים בלתי נשכחים. נצטרך לחכות ולראות אילו רגעים בלתי נשכחים האירוע יוליד השנה.