חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 06.10.05


השיבה הביתה של RAW תשודר במלואה: אני שמח לבשר לאוהדים היקרים שבזכות ערוץ הספורט נזכה לראות את הספיישל של RAW Homecoming (השיבה הביתה) במלואו (שעתיים וחצי ללא פרסומות). התוכנית תשודר לפי הסדר של פרקי RAW, ב-27 לאוקטובר. WWE חוגגת את חזרתה של RAW לרשת USA NETWORK אחרי 5 שנים בהם שודרה ב- SPIKE TV (שתחליף את המשבצת של WWE ב-TNA ו-UFC). היחסים לא הסתיימו כשורה ווינס מקמהן (בעלים של החברה) צונזר כשהזכיר את המעבר ל-USA NETWORK. אחרי שחזר אל מאחורי הקלעים ושמע את כך, מקמהן התעצבן והורה לשדרנים (ג'ים רוס, ג'ונת'ן קואצ'מן וג'רי לולר) להזכיר את המעבר לרשת USA כל שנייה, ואכן, במהלך מבדר וקולע למטרה גם יחד, השדרנים גברו על הצנזורים (שלא יכולים לצנזר כל כך מהר) והצליחו לפרסם את המעבר שלהם לרשת USA. אצלנו ב-20 לאוקטובר.

הפרק הזה יהיה מלא בהפתעות, זיכרונות ופעולה. שון מייקלס וקורט אנגל יתמודדו בקרב "איש הברזל" במשך 30 דקות. המנצח בקרב יהיה זה שיכניע או יצמיד את כתפיו של היריב (גם בפסילה, ספירת חוץ או החלטת שופט) יותר פעמים במשך ה-30 דקות, מאט הרדי יתמודד נגד אדג', כשהמפסיד בקרב זה יהיה חייב לעזוב את RAW. בנוסף לכוכבים הנוכחיים, אגדות וכוכבי עבר כמו: האלק הוגאן, רודי פייפר, מיק פולי, "Stone Cold" סטיב אוסטין, ה"מסור" (Hacksaw) ג'ים דאגן, "סופרסטאר" בילי גראהם (למי שלא מכיר – ההאלק הוגאן של שנות ה-70), הארלי רייס, "סופרפליי" ג'ימי סנוקה, ניקולאי וולקוף, גרג ה"פטיש" ולנטיין ועוד רבים אחרים, ישתתפו בתוכנית. פרק שאסור להפסיד! תוודאו להיות בבית באותו היום כדי להקליט, כי זו תהיה אחת התוכניות ההיאבקות המרגשות והבלתי נשכחות אי פעם.

RAW: ריק פלייר, הזקן שעדיין ממשיך לבעוט: רבים מכם מכירים את ריק פלייר מימי הואן אריקים ומתפלאים כשרואים אותו עדיין מתאבק. אחרים זוכרים אותו מימי WCW כשהוא כבר התחיל להזדקן. הרוב חושבים שפלייר זקן מדיי בשביל להתאבק, אחרים עדיין אוהבים אותו, בדומה להאלק הוגאן, בשל הנוסטלגיה והזיכרונות. תופתעו לגלות שפעם קריירת ההיאבקות של פלייר כמעט הסתיימה ואמרו לו שלא יחזור להתאבק לעולם. פלייר התחיל להתאבק בשנת 72 ועלה במהירות במדרגות הסולם.

בשנת 75 הקריירה שלו כמעט הסתיימה כשמטוס פרטי בו טס פלייר התרסק וכתוצאה מכך גבו של פלייר נשבר ב-3 מקומות (פעם הבאה שתראו אותו, תביטו היטב בגבו ותראו את מה שההתרסקות הותירה לו). הרופאים אמרו לו שלא יוכל לחזור יותר להתאבק. זה לא מנע מפלייר להגשים את חלומו. פלייר חזר שנה לאחר מכן, בניגוד לכל התחזיות, וזכה באליפות ארה"ב של ה-NWA מבובו ברזיל האגדי.

"סמאקדאון": היידנרייך מצא את משפחתו בניו-אורלינס: השותף החדש של "אנימל" בצמד "לגיון האבדון" (Legion of Doom), היידנרייך, כמעט איבד את משפחתו ואיבד את כל רכושו. כשהוריקן "קטרינה" פקד את אזור לואיזיאנה, היידנרייך התרכז בלהתאבק בזירת WWE. כשנודע לו שההוריקן פגע בביתו ובבית אביו, הוא לא הצליח ליצור קשר עם אביו והתקשה להמשיך להופיע בפני הקהל בימים קשים אלה. רק לפני שבועיים היידנרייך הצליח לחזור לביתו ולגלות שביתו נהרס כליל. החדשות הטובות היו שאביו של היידנרייך נמצא בריא ושלם ולא יכל לתקשר עם בנו בשל הניתוק של כל קווי הטלפון באזור כתוצאה מההוריקן.

שינוי השם מ-WWF ל-WWE: ה-WWWF (World Wide Wrestling Federation) נוסד בשנת 63 כשאביו של וינס מקמהן הסתכסך עם ארגון ה-NWA (בו הוא ניהל את אזור ניו-יורק תחת Capitol Wrestling Corporation – שם התאבק הרב רפאל הלפרין) והחליט להקים ארגון משלו. ב-79 הוחלט לקצר את השם ל-WWF (World Wrestling Federation).

ב-2000 ארגון החיות World Wildlife Fund שגם ראשי התיבות שלו “WWF” הגיש תביעה נגד ה-WWFederation בטענה שבגלל שהם רשמו את ראשי תיבות אלו בשנת 61, הם הבעלים החוקיים ראשי התיבות "WWF".

מקמהן הבין שאין לחברתו הרבה סיכוי לאחר מספר ניסיונות כושלים להיאבק בתביעה, וכיוון שה- WWFederation נהייה "ספורט בידורי" כבר מזמן, החליט לשנות את השם ל- WWE (World Wrestling Entertainment). במקום Federation (התאחדות) עברנו ל- Entertainment (בידור). למרות השינוי בשם, ה-WWF שראינו בירדן וה-WWF ששודר משנת 93' עד 96' הנו זהה ל-WWE שאנו רואים כיום.

WCW שייכת ל-WWE: במשך שנים NWA(National Wrestling Alliance) ו-WWF היו יריבים, מאז שטוטס מונד ווינס מקמהן האב התפצלו מה-NWA לאחר חילוקי דעות. בדרך כלל, ה-WWF הובילו במאבק. זה השתנה כשהמיליארדר, טד טרנר(בעלים של CNN), קנה את WCW (World Championship Wrestling) (כמו ה-WWF, גם NWA שינו את שמם, אבל נשארו אותה החברה). עם הכסף של טרנר, המנהל בישוף הצליח להחתים את הכוכב הכי גדול של עולם ההיאבקות – האלק הוגאן, בשנת 94, ובעקבותיו עברו רוב הכוכבים הגדולים של ה-WWF ל-WCW.

המלחמה התחילה כשבישוף הציב את נייטרו (Monday Nitro) בשנת 94 מול RAW (Monday Night Raw) של מקמהן שרצה כבר שנה (שימו לב לשמות הזהים). המלחמה התעצמה כשאלופת ה-WWF אלונדרה בלייז עברה ל-WCW וזרקה את חגורת אליפות הנשים של ה-WWF לפח האשפה, וכל זאת בשידור חי, וכאשר בישוף גילה את תוצאות הקרבות של RAW (המוקלטת) בנייטרו ששודרה בשידור חי (מה שבסופו של דבר הוביל את מקמהן לעבור לשידור חי גם כן). היריבות הגיע לשיא בשנת 96 עם היווסדות ה-n.W.o. בזמן שה-WWF נלחמה ב-WCW האוהדים ניצחו, כי שניהם ניסו להשתפר ובכך הנאת הצפייה של המעריצים עלתה.

אחרי יריבות ממושכת, ה-WCW התחילה להיחלש בצורה דרסטית וטד טרנר בחר לבטל את שעות שידורה ברשת TNT ו-TBS שלו. אריק בישוף (המנהל לשעבר) ניסה לקנות את החברה בעצמו בעזרת משקיעים, אבל אף משקיע לא המשיך במו"מ ברגע שהתברר לו של-WCW אין ערוץ משדר. וללא ערוץ משדר לא ניתן להצליח עם תוכנית היאבקות.

בסופו של דבר, היה זה היריב הגדול, וינס מקמהן, שקנה את WCW: כל הקלטות (כולל NWA), המוזיקות, הסמלים (N.W.O וכו'…). וב-2001, אחרי כמעט למעלה מ-40 שנות יריבות, וינס מקמהן ניצח את טד טרנר וקנה את WCW.

רגעים גדולים מהעבר – האיחוד המרגש של "הארט פאונדיישן": אנו בשנת 97. "סטון קולד" סטיב אוסטין מנהל מסע צלב כדי לחסל את ברט "היטמן" הארט. אחרי שנגרם לו עוול ע"י הנהלת ה-WWF, "היטמן" מתחיל לרדת על המעריצים ועל ארה"ב והופך לאחד המתאבקים השנואים ביותר בארה"ב (למרות היותו עדיין פופולרי באירופה, אנגליה וקנדה). באחד הקרבות הוא(אוסטין) מנסה למחוץ את קרסולו (מהלך שהמציא בראיין פילמן ונקרא על שמו). פתאום מגיע ה"בריטיש בולדוג" ומפריע לאוסטין לסיים את מלאכתו. אוון הארט מגיע לזירה, אף הוא, ובא בטענות ל"בולדוג" שכביכול מגן על ברט במקום להתרכז בקרבות הזוגות שלהם. אוסטין מטיח את הכיסא בגבו של ה"בולדוג". אוון לא מרוצה מהנעשה ומתחיל לצעוק על אוסטין, שלא אכפת לו לרגע מהצעקות של אוון.

אנו אחרי ה"רויאל ראמבל", שם אוון הדיח את ה"בולדוג" בטעות. הכעס הפנימי שלהם מתפרץ באחד מקרבות הזוגות. זה מסתיים בקרב על האליפות האירופאית בגרמניה בו ה"בולדוג" זוכה. אוון מקנא ודורש קרב חוזר. במהלך קרב לוהט בו השניים מכסחים אחד לשני את הצורה, מגיע ברט "היטמן" הארט לזירה ומפריד ביניהם. אוון, ש"מסוכסך" עם ברט מאז "רויאל ראמבל" 94 לא מעריך את המחווה, בזמן שרגש ניכר על פני ה"בולדוג" ש"הסתכסך" עם ברט ב-95. בנאום מרגש ברט קורא לגיסו ולאחיו להתפייס. הנאום מרגש את אוון ז"ל עד כדי דמעות. ה"בולדוג" ז"ל רואה את הדמעות של אוון ומחבק אותו. שלושתם מתחבקים וברט אומר לצופים האמריקניים שזה בדיוק מה שחסר להם: ערכי משפחה.

הסיפור החם של השבוע ב-WWE: זוכרים את “Ultimate Warrior” (אולטימט וואריור) ? ובכן, ה-WWE הוציאו DVD בשם: "ההרס העצמי של האולטימט וואריור". ב-DVD מתאבקים ומנהלים מדברים על כמה שהיה גרוע לעבוד אתו ואיך הוא זה שגרם למפלתו. מדובר באדם ששינה את שמו באופן חוקי ל"Warrior" (הלוחם) – ששמו האמיתי ג'ים הלוויג. זהו אדם ששמח לאיד, מברך על צער של אחרים ומייחל למותם של עמיתיו המתאבקים, אדם שכתב באתר האינטרנט שלו שמגיע למות למספר מתאבקים אהובים שמתו בעבר, ועוד דברים נוראים אחרים.

הוא סירב ליטול חלק ב-DVD, אבל ה-WWE הציעו לו להגיב בתוכנית שלהם באינטרנט בשם “Byte This" באתר של ה-WWE. בזמן כתיבת הטור, "וואריור" שלח הודעה ל-WWE והודיע שאינו מתכוון ליטול חלק בתוכנית של ה"נכה" (דרן דרוזדוב ששותק מצווארו מטה לאחר "פאוור בומב" שביצע עליו די-לו בראון כש"דרוז" חשב שהוא מתכוון לבצע "פייל דרייבר" והתכונן בהתאם) וה"הומו" (מנחה ומראיין, טוד גרישאהם). בסופו של דבר, מאט סטרייקר, שעשה פארודיות וחיקויים של מתאבקים אחרים באור חיובי ובקלילות, חיקה בתוכנית את הוואריור וקרא את הדברים הנוראים שהוואריור כתב בקולו.

חשוב לציין שגורל זהה עמד גם בדרכו של ברט "היטמן" בגלל "סדרת הישרדות" 97 במונטריאול (ראו סרט "להיאבק בצללים – Wrestling with Shadows), אבל בזכות השיתוף פעולה של ברט, שהסכים להגיע רק כדי לעבוד על ה-DVD, כותרת ה-DVD שונתה וכעת הוא יציג את הקרבות הגדולים של המתאבק הנפלא הזה באור חיובי.