חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 10.02.07


כוכב RAW הססגוני מספר על מדיניות הסמים של ה-WWE ועל חזרתו לארגון.

לא עבר זמן רב מהשחיקה שבעקבותה עזבת את הארגון. מה שונה הפעם?

אני אעשה צעדים קטנים הפעם. לא נראה לי שאתחייב ל-5 שנים או יותר, כי אני רוצה באפשרות לפרוש כשהזמן יהיה נכון. אבל עכשיו אני במקום מצוין ואני מרוכז וממוקד כדי להישאר כאן.

גם אם לוח הזמנים קשה מהרגיל הפעם?

כן, זה אכן יותר קשה הפעם. יש יותר הופעות בחו"ל. ולפני זמן קצר חזרתי מההופעה הראשונה שלי בעירק, שהייתה מדהימה, אבל במקביל גם מפרכת. זה שונה הפעם. עליי לעבוד הרבה יותר קשה כדי לשמור על המקום שלי. יש מתחרים חדשים בסביבה.

נשמע שתגובתך הנ"ל באה לרצות את ההנהלה.

ממש לא. אני לא משתתף במשחקי פוליטיקה. אני חושב שכל אחד נכנס לענף הזה כדי להצליח. וכדי להתקדם צריך להיות עובד חרוץ, להציג קרבות טובים ולהתחבר למעריצים. אני לא מתחנף כדי להתקדם.

זכית לקרב אליפות ברגע שחזרת, האם נוצרה קנאה מצד המתאבקים האחרים?

כולם בסדר לגבי זה, לפחות כשהם מדברים איתי. אבל הם בטח חושבים, "הוא רק הגיע וכולם מריעים לו והוא זוכה בתארים". אבל כזה אני. לא באתי לגנוב ממישהו את אור הזרקורים. זה לא הסגנון שלי.

מישהו השמיץ אותך פעם מאחורי הקלעים?

לא שזכור לי. רוב החבר'ה הצעירים נמצאים באותו המקום בו אני הייתי לפני שעזבתי. הם מבוססים כאן, אבל עדיין מכבדים את התרומה שלי ושל אחי לענף.

חייב להיות מישהו שעשה לך בעיות.

כשפגשתי לראשונה את מיץ' מה"ספיריט סקוואד" חשבתי שהוא מטומטם. אבל לאחר שיצא לי להכיר אותו, אני חושב שהוא פשוט הורס מצחוק.

בעבר סיווגו אותך כנרקומן. האם ההנהלה עדיין מודאגת מכך?

בימים אלה אין כל רחמים ב-WWE בנוגע לעבירות סמים. הבדיקות נערכות בתדירות גבוהה ואקראית כך שאין דרך להימלט מזה. לפעמים הם אפילו שולחים מישהו לבית שלי, עם כוס בידו, והוא יוודא שאני מטיל מימיי בעצמי. יש לך מושג כמה קשה להשתין כשמישהו מתבונן בך? אבל זה נפלא עבורי, כי זה מאפשר לי לירוק בפניהם של כל אותם האנשים שחשבו שאני אהפוך לנרקומן ואף פעם לא אחזור. תנו לי את הכוס, אני אמלא אותה בשמחה! (חשוב להדגיש שכל עוד יש מרשם מרופא, גם אם מדובר בסטרואידים או משככי כאבים חזקים ביותר, לא יעשו כלום. אך אם תופסים מישהו ללא מרשם עם משהו כמו הנ"ל, אז עלולות להיווצר הבעיות)

רבים לא יודעים זאת, אבל כשאתה ואחיך רק התחלתם נראיתם אחרת לגמרי.

נכון מאד. קראו לנו האחים ג'ינקס (עין הרע). אני הייתי איגניס פאטוס ומאט היה ג'ק או-לאנטרן. היינו גרסה של הצמד שגילמנו בארגון אומגה – ארגון ההיאבקות העצמאי שלנו. אני חושב שזה היה צ'יף ג'יי סטרונגבו שאמר לנו לשנות את המראה כדי לבלוט יותר ב-WWE, ואז התחלנו להופיע במסכות ופאות.

מה הבא בתור עבור האחים הארדי?

מי יודע? נותר הרבה מקום לעוד כמה קרבות TLC (שולחנות, כיסאות וסולמות). אליפות ה-WWE תשלים את אוסף החגורות שלי. ואני חושב שרסלמניה תהיה הבמה המושלמת להופעת הבכורה של סוונטון בומב מגובה 10 מטרים ויותר.

איך בכלל מתאמנים על מהלך מסוכן שכזה?

הייתי רואה המון קלטות של גרייט סאסקה, מתאבק יפני אגדי (Great Sasuke באנגלית, למי שמעוניין למצוא עליו יותר מידע – מומלץ). הוא תמיד ביצע צלילות מלהיבות מעל החבלים ואל הרצפה. הדרך שבה הוא הקשית את גבו הייתה כה חיננית ויפהפייה, שהחלטתי לעשות זאת גם על הטרמפולינה שלי, ומאוחר יותר הבאתי את זה לחבל העליון.

אין בכוונתנו לחמם, אך מר קנדי גם משתמש בגרסה של המהלך שלך, והוא קורא לזה הקנטון בומב. דעתך?

אתה מתכוון לזבל בומב? סתם, אני צוחק. אני מאמין שאנשים צריכים לעשות מה שגורם להם להיראות הכי טוב. אני חושב ששלי נראה יותר טוב. אני זוכר שכאשר WCW פלשו ל-WWE שון אוהיר החל להשתמש ב"שונטון בומב". הדבר הראשון שהוא אמר לי היה, "תודה שהרשית לי להשתמש במהלך המסיים שלך, אחי". אבל המהלך שלו נראה גרוע ביותר!

למה השמטתם את ה"בויז" (נערים) מהשם שלכם?

ההחלטה נבעה מכך שהתבגרנו. אבל אני חושב שזה דיי טיפשי ; שון מייקלס הוא עדיין "הארט-ברייק קיד" (נער שובר לבבות בתרגום חופשי) למרות שהוא באמת הארט-ברייק מן (גבר שובר לבבות, אם תרצו). בכנות, אני חושב שחובבי ההיאבקות תמיד יזכרו אותנו בתור הארדי בויז, גם כשנהיה בני 40.

נראה לך שתגיע לגיל 40?

אני מאד מקווה. אבל אני מודע לכך שאפשר למות בכל רגע. ולכן, על החולצה החדשה שלי, הדפסתי את כל הקטע של "1977 עד ????". אני חושב שזאת דרך חזקה לתמצת את המושג מוות.

האם יהיה מדויק לומר שיש לך משאלת מוות?

אני יכול להבין את נקודת המבט הזאת, בהתחשב לכל מה שאני עושה בזירה. אבל אין לי נטיות אובדניות. אני פשוט מודע ופתוח לאפשרות שאמות בכל דרך, מקום ושעה. זה יכול להיות בתאונת דרכים בעוד שעתיים, או במיטתי בעוד 80 שנה. מי יודע מתי אני אמות?