חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 18.03.07


חם מהזירה

אנגל ביפן, מות אוסום, UFC בארץ, הוגאן, ה"קברן" ובטיסטה ועוד...

WWE:

סקרים אחרונים מראים שה-WWE לא מעניינת יותר את חובבי הספורט. וזאת בניגוד גמור לשנות ה-80. כיום, הקהל העיקרי של ה-WWE הוא ילדים וחובבי אופרות הסבון.

בגלל ששני הספיישלים של SNME ב-NCB נכשלו, ה-WWE איבדו את התוכנית השלישית של SNME ב-NBC, שהייתה אמורה להיות משודרת במרץ במטרה לקדם את רסלמניה. ולמה אתם שואלים? כי היו מפרסמים מעטים מאד שהתעניינו לפרסם את הפרסומות שלהם במהלך ה- SNME( Saturday Nights Main Event).

ארני לאד וארנולד סקאלנד הלכו לעולמם החודש בעת זקנה. מייק אוסום, לעומתם, שלח יד בנפשו ב-17 לפברואר בגיל 42. לדעת רבים, היה המעופף הקיצוני ביותר בגודלו וסיכן את גופו פעמים רבות, מה שעלה לו ביוקר. למרות יכולתו וזריזותו היה נטול כריזמה, מה שקטע את התקדמותו ב-WWE. מייק אלפונסו (בשמו האמיתי) גדל ביחד עם מייק בולאה (הוראס הוגאן, בן אחיו של האלק הוגאן). האחות של אביו של אוסום התחתנה עם האח הבכור של האלק הוגאן. מאוחר יותר הם התאבקו זה לצד זה בארגון FMW המסוכן והאלים. אוניטה, הבעלים של הארגון, צבע את פניו של אוסום בשחור בתור ה"גלדיאטור" בטענה שהפרצוף שלו שמח מדיי ושהוא לא משדר "דמות רעה" עם פנים שכאלה.

הוגאן לא יהיה ברסלמניה, וזאת למרות שהקרב הראשון אותו תכננו לאירוע היה הוגאן נגד ביג שואו כדי לשחזר את ה"באדי סלאם" שנשמע מסביב לעולם לפני 20 שנה. ביג שואו ביקש לא לחדש את החוזה שלו וקיבל את ברכתו של הוגאן (הם חברים טובים).

הוגאן, שעבר ניתוח בברכו ב-14 לפברואר, עדיין מעוניין בקרב נגד אוסטין באחת הרסלמניות הבאות. אוסטין, שנוטר טינה להוגאן על הפיליטיקות של WCW, מנסה להתנער מהקרב. ובינתיים, ג'ימי הארט מנסה לשכנע את הוגאן להתמודד מול ג'רי לולר בארגון של לולר בממפיס. השניים התמודדו ב-1981 רק כשהוגאן התחיל לעשות לעצמו שם.

לפי מקורות רבים, ה"פרידה הצפויה" בין הוגאן לאשתו הינה חלק מהתסריט של העונה הרביעית של "הוגאן יודע הכל". לאור המעבר של ברוק ללוס אנג'לס ועסקי המרוצים של ניק, כנראה שלא היה להם ברירה מלבד לנסות עלילה זו כדי לשמור על עניין הצופים.

מקמהן החליט סופית שבכל התוכניות והספיישלים(PPV) יופיעו כוכבים מ-RAW, סמאקדאון ו-ECW. דאסטי רודס הצליח לשכנע את ה-WWE להוסיף אליפות צמדים ל-ECW. בהקשר להודעה זו, ויטו צפוי להתאחד עם ליטל גווידו.

ההנהלה של ה-WWE רוצה להחליף את ג'ואי סטיילס בטוד גרישאהם כדי להכינו להחליף בקרוב את ג'ים רוס כפרשן RAW, מה שלדעתי אסור לעשות בשום פנים ואופן, כי הדינמיקה בין רוס ללולר מהווה מרכיב חיוני מהמהות של RAW.

פלייר, שחגג את יום הולדתו ה-58 ב-25 לפברואר, מתכונן לפרוש . אמר לעיתון פרזנו שבכוונתו להתאבק שנה נוספת. פלייר סיפר שרוצה לפרוש עם הראש מורם. אני בטוח שלא תהיה לו בעיה להשיג זאת.

טסט פוטר אחרי שנכשל בבדיקת סמים. הבעיה שלו הייתה שתוקף המרשם שלו פג לחומרים שנמצאו אצלו. גם לאשלי ואחרים נכשלו באותה הבדיקה בעבר. הוא פוטר כי עצבן כמה אנשים מאחורי הקלעים ולא כי "לא היה מה לעשות אתו".

דונאלד טראמפ הופיע בתוכנית אירוח וכינה את לאשלי "לינדזי". האשמה מוטלת על איש יחסי הציבור של NBC שכתב את שמו של לאשלי לא נכון על הכרטיסייה.

החוזה של צ'אבו גאררו מסתיים בעוד כמה חודשים. הוא צפוי לחתום.

ה-WWE מנסים לשכנע את ואן דאם לחדש את החוזה.

בראד ארמסטרונג וצ'ארלי סקגס (2 קולד סקורפיו) מקבלים שכר מ-WWE ולא עושים כלום. יש כוונות להציב את ארמסטרונג בתור סוכן.

מרק קנטברי (הנרי גודווין) התחיל לעבוד ב-DSW בתור מדריך.

יש שמועות על כוונות להעביר את בנואה ל-RAW אחרי רסלמניה.

ליליאן גרסיה לא הכריזה ב-RAW אחרי NO WAY OUT כי נפצעה אחרי שמעדה ונפלה על הבמה של האירוע אחרי ששרה את ההמנון.

ה-WWE מתחילים לשווק את ג'יליאן הול בתור דמות המבוססת על הבנות של "אמריקן איידול" וברוק הוגאן. כמה מקורות מספרים שזה נעשה כדי לנקום בהוגאן, אבל אחרים בטוחים שוינס לא יעשה משהו שיפגע בביתו של הוגאן למרות הסכסוך עם האלק עצמו.

לפי מקורות אמינים, ישנם 2 תרחישים לקרב בין בטיסטה ל"קברן" ברסלמניה. 1- שה"קברן" יזכה בתואר. 2- שבטיסטה יהפוך לרע, מה שיוביל לזכייתו של ה"קברן" בתואר ב"סאמר סלאם".

מקמהן הציע 250,000 לביג שואו עבור הזכויות לייצר את מוצריו. העסקה לא כללה היאבקות, אלא רק יצירת מוצרים ולוודא שהוא לא יחתום עם המתחרים (TNA ו-UFC). למרבה ההפתעה, "ביג שואו" פול וייט סירב. נראה שהספיק לו ב-WWE.

יש דיבורים ב-WWE ליצור מותג חדש של MMA כדי להתחרות ב- UFC. לדעתי, אם הם ישתפו פעולה עם EXC הם יצליחו. במידה ויתחילו ארגון MMA מאפס, אני חושש שהתוצאות תהיינה זהות ל-XFL, ליגת הפוטבול של WWE אשר נכשלה.

מיסטיקו זכה לקרב ניסיון ב-WWE מול דין מלנקו. ה-WWE מאד התרשמו, אך מיסטיקו שכח להזכיר שהוא חתום לכמה שנים טובות ב-CMLL... ה-WWE מאד רוצים אותו ועושים הכל כדי להוציא אותו מהחוזה. קהל היעד של סמאקדאון מורכב בעיקרו מהעדה הלטינית שקולטת את שידורי ה-CMLL.

זוכרים את ה-RAW בו בובי לאשלי התמודד מול קני דייקסטרא? ובכן, רשת USA אבדה 670,000 צופים מרגע שהבינו מה הולך שם. ולאשלי עוד אמור לככב ברסלמניה? אני לא חושב שהוא מוכן לזה.

בעיתון של וורצ'סטר הייתה כתבה נחמדה על קני. הוא סיפר שכשהיה בן 13 הוא שכנע את אחיו להסיעו למשרדי WWE כדי שיתנו לו עבודה בתור מתאבק. הוא מצא חן בעיניי ג'ים רוס ששלח אותו לבית ספר של קילר קוואלסקי (בו גם טריפל אייץ' למד) ואז קני חזר והופיע לראשונה עבור WWE בגיל 16 (כנראה שיקר לגבי גילו כי אסור להופיע מתחת לגיל 18, למרות שגם ג'ף הארדי הופיע בגיל 17 ושיקר על גילו). רוס אמר לקני לעשות בגרות ואז לחזור אליו. ברגע שקני הביא ל-WWE את תעודת הבגרות שלו ה-WWE החתימו אותו ושלחו אותו לליגת הפיתוח של OVW. כל השאר היסטוריה. והמשל הוא – ללמוד כמו שצריך ולקבל תעודת בגרות!

בראיין נובס מהנאסטי בויז נבחר להנחות תוכנית בסגנון "השופטת ג'ודי" רק לפשוטי העם. בהתחלה רצו את ג'ים דאגן לתפקיד, אבל הוא חתם עם ה-WWE לפני שזה יצא לפועל.

טריש סטרטוס נבחרה לאישה הסקסית של טורונטו לפי ה"נשיונל פוסט" הקנדי.

ה-WWE אסרו על מונטי בראון להשתמש בגרסה שלו של ה"ספיר" בגלל שהמהלך כה מזוהה עם עבודתו ב-TNA. לטענת רבים זה מגוחך כי זה המהלך שגורם לו להיראות הכי טוב, שכן זה כמו לאסור על גולדברג להשתמש ב"ספיר" וב"ג'קהאמר".

ה-WWE לא התרשמו מהארי סמית', בנו של הבריטיש בולדוג, שהתנסה ב-RAW כמה חודשים. כעת שלחו אותו לליגת הפיתוח OVW. עדיין רואים בו פוטנציאל גדול וימשיכו לטפח אותו.

CM פאנק שאל סוכן מסוים אם מישהו כועס עליו אחרי שנאמר לו שהוא יצטרך להפסיד. אם אף אחד לא כעס עליו לפני זה, כעת יש כעס מההנהלה אחרי שהסוכן העביר זאת הלאה.

התוכניות להפוך את אולג פרודיוס ודניאל רודימר לכוכבים בוטלו אחרי שמקמהן נתן הוראה להפסיק לבזבז זמן מסך על אנשים שלא רואים בהם פוטנציאל גדול.

ה-WWE לא משקיעים מספיק בליגות הפיתוח. יש המון תלונות פנימיות בנושא זה. לדעת מומחים רבים, OVW התדרדרה מאד. הדבר הטוב היחידי בליגות הפיתוח הוא שהמתאבקים כל הזמן עוברים משתי הליגות וכך הם זוכים לעבוד עם כמה שיותר אנשים.

TNA:

יש חשש בתעשייה בנוגע לעתידה של TNA. לטענת מומחים רבים, חובבי TNA קיבלו כבר את העובדה שהמוצר רע ולרבים מהם כבר לא אכפת כלל ממה שמציגים שם.

במהלך "קרב" בין כריסטי המי לבחור המשומן ב"נגד כל הסיכויים" הקהל צעק קריאות בגנותו של וינס רוסו, הכותב השנוי במחלוקת של הארגון.

רבים מאנשי הארגון לא בעד קטעי קווין נאש. לטענתם זה לא מוסיף דבר למתאבקי דיוויזיאת X שהקטע אמור לקדם.

רייבן התחתן לפני כמה שבועות. כמעט אף אחד לא ידע דבר עד שהביא אתו בחורה לפני אחת ההופעות של TNA והציגה כאשתו.

ג'ארט רצה להתחיל מלחמת יום שני II, אבל בהנהלת ערוץ SPIKE לא הביעו כל עניין בכך, במיוחד לאור העובדה ש-TNA איבדו כמעט את כל הצופים שלהם ל-RAW במהלך תוכנית המיטב ששידרו מול ה-WWE. וזה מצביע על כך ש-TNA נכשלו לייצר קהל צופים ייחודי משלהם.

A1 מ-TNA מנסה להתקבל ל-WWE ע"י מעבר ל-OVW. אני בטוח שרק בזכות המראה שלו הוא יתקבל ללא כל בעיה.

הקטור גאררו, אחיו של אדי, חתם ב-TNA לאחרונה ואמור להופיע בקרוב. רוסו הציע לערב את מותו של אדי, אבל גם הקטור וקונן סירבו בתוקף.

מתאבקים הנפצעים במהלך עבודתם ב- TNA נאלצים לשלם את ההוצאות הרפואיות בעצמם. רון קילינגס, שנפצע בברכו קיבל מקדמה מג'ף ג'ארט, אבל יידרש להחזיר את החוב במהלך השנה הקרובה.

קונן מ-TNA עדיין זקוק להשתלת כליה, אחרי שאימו נמצאה לא מתאימה.

עצמאיים ובין-לאומי:

ב-18 לפברואר קורט אנגל הופיע לראשונה ביפן בקרב עם יוג'י נגטה מול ברנרד הענק (איי-טריין) וטייסון טומקו. הסוף ראה את קורט מבצע את נעילת העקב שלו על ברנרד בזמן שנגטה מכניע את טומקו עם נעילת נגטה 2 שלו (הידועה ביפן לא פחות מהנעילה של אנגל). הביקורות הללו את הקרב ובמיוחד את אנגל. סיימון אינוקי, הבוס של ניו ג'פן (שפרש מהארגון לפני שבוע), הביע התעניינות להחזיר את אנגל להופעות בעתיד. למרות הביקורות והפרסומים, אנשים בתוך הארגון מספרים שאינוקי לא מרוצה מכמות הקהל שהגיע כדי לראות את קורט אנגל. לדעת רבים בתעשייה, אנגל לא שווה הרבה בלי ה-WWE מאחוריו.

גרייט סאסקה הכריז שירוץ למשרת המושל של מחוז איוואטה.

טקשי מורישימה מ-NOAH זכה באליפות ROH ב-17 לפברואר. לפי מקורות רבים, התוכנית היא להכתיר את בראיין דניאלסון לאלוף ברגע שיחלים לחלוטין מפציעת הכתף. משווים את מורישימה לסטן הנסן וברוזר ברודי, שזאת מחמאה גדולה בשבילו.

CARTOON NETWORK עובדים על סרט מצויר בשם "סנטו" (הקדוש) על שם המתאבק המקסיקני האגדי. "אל איחו דל סנטו" (בנו של הקדוש) יפיק את התוכנית שתגולל את סיפור הדמות שלו, הלוצ'אדור החזק בעולם, שיילחם מול כל כוחות הרשע כדי שהדמות שיצר אביו תהיה גאה בו. יש להזכיר שסרט מצויר בכיכובו של "אל סאנטו" הייתה הצלחה אדירה במקסיקו בשנות ה-60 וה-70.

פסייקוזיס חזר לארגון AAA המקסיקני בתחילת פברואר בתור "ניצ'ו" כששיתף פעולה עם "קרייזי בוי" נגד סייקוזיס (גרסת AAA) וריי מיסטריו האב (דודו של ריי שלנו).

בארגון WWC הפורטו ריקני של קרלוס קולון (אביו של קרליטו) בילי קידמן עשה רושם מעולה על חובבי ההיאבקות המקומיים בקרב מול ברונקו. לפי הדיווחים, קידמן היה בכושר מעולה.

ירחוני ההיאבקות המקצועית של יפן בצרות. אחד כבר נסגר, המו"ל של השני נחקר באשמת עבודה בשיטת היאקוזה והמנויים של האחרים יורדים מדי חודש.

DSE, חברת האם של פרייד, מנסה להתנער מארגון ההיאבקות שלה, HUSTLE – לא מדובר בעלילה. נבוהיקו טקדה (הזכור לנו מה"בושידו") שמגלם את הנציג של DSE הודיע על כך שהוא רכש את HUSTLE ויעשה שינויים לפי רצונו – כאן מדובר בחלק מהעלילה. יש חברות רבות, כולל UFCהמנסות לרכוש את פרייד ואף אחת מהן לא מעוניינת להמשיך את HUSTLE והיאבקות בידורית.

נוצר סכסוך גדול בין וומפירו לריקישו לאחר שהאחרון איבד את תפקידו כראש ארגון NEW האיטלקי והוחלף ע"י חובב הערפדים.

הדבר הכי טוב ב-WSX של MTV הוא הדמות "מאט קלאסיק" של קולט קאבאנה שהצליחה לתת זמן מסך לתמונות של לו טז, אד לואיס ופרנק גוץ'. לא תהיה עונה נוספת לארגון.

במהלך קרב צמדי נשים של ROH שהתקיים בחודש שעבר בין אליסון דנג'ר ושרה דל ריי לדייזי הייז ואלקסה ריצ'ארדס, אליסון פספסה מהלך והקהל מיד הפנה לה את עורפו (בעוד שהיא מגלמת דמות טובה). עם כל הכבוד ל-ROH, זאת אחת הסיבות העיקריות שאני לא אוהב את הקהל שלהם, מה שמקשה עליי להתחבר לארגון.

דאסטין רודס/ראנלס נראה לאחרונה ב-ALL JAPAN בתור "גולד דאסטין", חיקוי ל"דולגאסט", דמות שגילם ב-WWE.

היאבקות חובבנית:

בנו של ריק פלייר, ריד, התחרה בהיאבקות מכללות לפני כמה שבועות והפסיד בגמר לכריס האניקט, אבל בזכות הנקודות שצבר הוא זיכה את קבוצתו בניצחון.

בן אסקין, מתאבק במכללות וזוכה פרס ע"ש דני הודג' הגדול ממשיך להצטיין בהיאבקות המכללות בארה"ב. לו היינו כעת בשנת 1960, כל ציידי הכישרונות של ההיאבקות המקצועית היו עטים עליו, אבל בגלל שאין לו את המראה ה"סטרואידי" זה לא קורה. תזכרו את השם – או שנשמע עליו ב-MMA או באולימפיידת 2008 בקטגוריית 80 ק"ג בהיאבקות.

ארגון REAL PRO WRESTLING האמריקני שניסה לשלב מרכיבים של הצגה ביחד עם היאבקות קלאסית וחופשית על מזרני קרקע נמצא בצרות. להערכת מומחים רבים הארגון לא יחזיק מעמד עוד הרבה זמן.

ברוק לסנר הגיע לפתיחת המוזיאון של דן גייבל, המתאבק האגדי (בסגנון האמיתי) והזכיר שהוא במגעים עם UFC. כמו כן, ברוק סיפר שהעסקה שלו עם K-1 HEROES כוללת רק את הקרב האמור מול צ'וי הונג מן.

MMA:

אני צופה שארגון ה-EXC של SHOWTIME יהווה תחרות ל-UFC תוך זמן קצר. בחודש שעבר הקרב נשים בין ג'ינה קאראנו לג'ולי מקנזי גרם לכל הנוכחים בקהל לקום על רגליהם ולמחוא כפיים כפי שלא מחאו בעבר. האירוע כלל גם קרב שנוי במחלוקת בין רנזו גרייסי לקן שמרוק. בעקבות הצלחתה של קאראנו החתימו אותה לרשת OXYGEN להנחות את הגרסה הנשית של ULTIMATE FIGHTER, שזה כמו TOUGH ENOUGH של עולם ה-MMA. ממה שהבנתי, בתוכנית יהיה דגש על אגרוף תאילנדי מסורתי ולא על MMA ו-NHB.

קן שמרון יגלם את "מקס" בסרט על MMA ואומנויות לחימה "לא נכנע" (Never Submit). ג'יימס הרגוט יפיק וצ'אנג לי יככב.

אד פישמן, מראשי פרייד ארה"ב, אמר שאם לא יצליח לקנות את פרייד אז הוא יקים ארגון משלו. גם דיינה ווייט מעוניין לקנות, אבל מספר שיריץ את הארגון בתור שלוחה של UFC באסיה.

ביל גולדברג שימש כפשרן באירוע הנ"ל של EXC ואפילו הופיע בפרומואים של הלוחמים.

אקירה מאדה הכריז שבאירוע הגדול של K-1 HEROES בארה"ב שמתוכנן להתקיים ביוני הוא רוצה את ברוק לסנר ואת רוייס גרייסי.

ישראל:

ערוץ אגו רכש את שידורי ה-UFC המדוברת. מנכ"ל ערוץ הספורט לשעבר, מיילן טנזר, הוביל את המהלך. רענן טל ורותם דון מארגון ה-CMA וממפיקי ה"זירה" בערוץ אגו ישמשו כפרשנים. אני הייתי מעדיף תרגום כתוביות על פני פרשנות, כי חלק חשוב מהתוכנית הוא לשמוע את קולם של הפרשנים המקוריים שמעבירים לנו את האווירה ממקום האירוע.

אגו רכשו גם את TNA לשידור בערוץ, אך מהכרותי את מיילן (ששונא היאבקות מקצועית), אני בספק ש-IMPACT תשרוד זמן רב שם, במיוחד לאור העובדה ש-3 ערוצים נוספים משדרים את TNA –פוקס ספורטס, סטאר וורלד ויורוספורט, ועוד באיחור הרבה יותר קטן מאגו.