חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 23.03.07


חיים בעמק המוות

לפני הקרב הגדול ברסלמניה מול בטיסטה, "הקברן" מרק קלוואי נזכר איך פגש את אשתו ומספר מה מסמלים קעקועיו הרבים. וגם, הזמנה לאירוע היאבקות ישראלית בידורית.

פגשתי את אשתי, שרה, בעת שחתמתי למעריצים. היא גרה אז במחוז אורנג' והביאה עמה שני ילדים כדי שאני אחתום להם. שניהם היו מעריצי היאבקות גדולים שאיבדו את הוריהם בתאונת דרכים.

כשהגענו בלימוזינה, היה תור ענקי מסביב לבניין. הבחנתי בה, פניתי לג'ים דוסון, המאבטח שלנו שהיה איתי, ואמרתי, "מה יוצא דופן בתור הזה?". והוא משיב, "הבלונדה עם החצאית השחורה" – אז היא הייתה בלונדינית. כשתורה הגיע, יזמתי איתה שיחה בזמן שחתמתי לילדים. דבר אחד הוביל לשני, ובסופו של דבר יצאנו וגילינו שיש לנו המון דברים משותפים.

שנינו חובבים גדולים של אגרוף ואולטימט פייטינג. לא הייתי אומר ששרה אינה נשית, אלא שהתחביבים שלה מאד גבריים. זה כמו להיות נשוי לאישה ובאותה העת להסתחבק עם חבר.

אנו צופים בפוטבול ודברים פיזיים דומים בעניין רב. יש לה ידע רב בכל התחומים האלה ; אתה לא צריך לשבת ולהסביר לה מה קורה שם. למעשה, אנו מתווכחים באשר מי מבין יותר באגרוף, אני או היא. והיא תאמר לי שהיא שכחה על אגרוף יותר מאשר אני אי-פעם אדע. היא היוותה תפנית גדולה בחיי.

הקעקוע "שרה" על גרוני מסמל את המחויבות שלי כלפיה וכלפי מערכת היחסים שלנו. טבעת נישואין אפשר להוריד ולהחביא. אבל הקעקוע עם שמה מוצג לראווה וכולם יכולים לראותו בכל עת. אם משהו יקרה בינינו, אני אצטרך למצוא מישהו אחרת בשם שרה. ככה זה עם קעקועים.

הקעקועים מהווים תהליך התפתחות עבורי. הייתי משקיע בין שש לשמונה שעות לכל קעקוע. רובם בוצעו בחברת הקעקועים של לאס וגאס. כשהתחלתי לאהוב קעקועים הייתי מאד בקטע של גולגולות. ביקשתי לקעקע גולגולות, שדים, דרקונים ומכשפים – והכל בנושא ימי הביניים.

לא חשבתי על פיתוח דמות המתאבק כשקעקעו לי אותם. זה היה משהו אישי, אבל גם התאים לדמות שגילמתי בטלוויזיה. ראיתי חבר'ה שקעקעו את שם הדמות שלהם – איזו טעות נוראית זו. הייתי חכם דיי כדי להבין ששמות ודמויות בענף ההיאבקות הבידורית יכולים להשתנות כל הזמן.

כל קעקוע מסמל רגע בחיי ואת רצוני באותו הרגע. שרה שאלה אותי אמש אם התחרטתי אי-פעם על שקעקעתי אותם. אני לא, כל עוד העור מחזיק אותם כמו שצריך. אבל ייתכן מאד שתשובתי תהיה אחרת בגיל 60.

ולסיום, המדור מזמין אתכם לאירוע היאבקות בידורית ישראלית בהשתתפות כוכבי IPWA ו"מכת מדינה". האירוע השנתי "כאסח בפסח" 2007 (Passover Bash) יתקיים ב-7 לאפריל החל מהשעה 20:00 במועדון האגרוף החדש של מכבי תל אביב ברחוב שביל המפעל 6, בניין 7. הכניסה חינם והאירוע לא צפוי להימשך למעלה משעה וחצי. מקווים לראותכם שם.