חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 12.10.05


ואן אריק ב"שיבה הביתה" של RAW: כפי שהזכרתי בשבוע שעבר, ה"שיבה הביתה" (Homecoming) של RAW תשודר במלואה בספורט 5+ ב-27 לחודש. בנוסף לקרב "איש הברזל" בין שון מייקלס לקורט אנגל, קרב "המפסיד עוזב את RAW" בין אדג' למאט הארדי, וחזרתו של טריפל אייץ', צפויים להשתתף אגדות וכוכבי עבר הבאים: מיק פולי, רודי פייפר, "קבואוי" בוב אורטון, "החלום האמריקני" דסטי רודס, הסמל סלוטר, ארן אנדרסון, דין מלנקו, ריקי סטימבואט, טד דיביאסי, סטיב (דוינק 2 וסקינר) קרן, טוני גאריאה (לשמונת האחרונים תפקידים מאחורי הקלעים ב-WWE), פאט מאטרסון, "דר. מוות" סטיב וויליאמס, ה"מסור" ג'ים דאגן, קוקו בי. וור, גרג "הפטיש" וולנטיין, ה"סופרסטאר" בילי גראהם, ג'ימי הארט, מולה המופלאה, מאי יאנג, הארלי רייס, צ'יף ג'יי סטרונגבו, "סופרפליי" ג'ימי סנוקה, ניקולאי וולקוף, "סטון קולד" סטיב אוסטין, "נער הטבע" ריק פלייר, האלק הוגאן, ו… קווין ואן אריק! התוכנית תשודר מדאלאס, טקסס - המטה של האחים ואן אריק, משם צולמו תוכניות ה-WCCW (World Class Championship Wrestling) של האחים (שזכינו לראות שנים רבות בערוץ המזרח התיכון). צפו לתגובה אדירה מהקהל המקומי כשיציגו את ואן אריק. הסיפור החם של השבוע ב-WWE: הצהובון "סטאר" פרסם השבוע שסטייסי קיבלר (זאת עם הרגליים למי שעדיין לא מתמצא בשמות) יוצאת עם החבר של ג'ניפר אניסטון, האקסית של בראד פיט. לבחור קוראים ג'פרי סטולץ והוא יככב לצידה של אניסטון בסרט שייצא בקרוב לאקרנים בארה"ב בשם "הפרידה" (The Break Up). הצהובון פרסם את הנתונים של השתיים, כביכול לקראת קרב שיניהן. הנתונים של ג'ניפר: גיל: 26, גובה: 1.66 מ', משקל: 49 ק"ג, מקום לידה: שרמן אוקס, קליפורניה, מקום מגורים: מאליבו, קליפורניה, הכנסה: 5 מיליון $ לסרט, אקס אחרון: בראד פיט. מהצד השני של המתרס הנתונים של סטייסי: גיל: 25, גובה: 1.80 מ', משקל: 61 ק"ג, מקום לידה: בלטימור, מרילנד, מקום מגורים: לוס אנג'לס, קליפורניה, הכנסה: 250 אלף $ +, אקס אחרון: אנדרו "טסט" (Test ב-WWE) מארטין.


n.W.o כשהבושידו (UWFi) פלשו לארגון NEW-JAPAN ביפן, אריק בישוף וה-WCW ערכו שם סיבוב הופעות. מנהל WCW דאז, בישוף, התרשם מאד מהצלחת הפלישה ובראשו עלה רעיון: מה אם ה-WWF יפלשו ל-WCW? באותו הזמן החוזים של סקוט הול (רייזר ראמון) וקווין נאש (דיזל) הסתיימו עם ה-WWF. בישוף מיהר להחתים אותם. סקוט הול הופיע לראשונה בנייטרו באמצע קרב של מייק אינוס (בלייק בברלי ב-WWF) והודיע שאם WCW רוצים מלחמה, זה בדיוק מה שהם יקבלו. וזאת אחרי שבישוף גילה תוצאות של RAW המוקלטת ועוד תכסיסים שהכעיסו את יריביו בסטמפורד (מטה ה-WWE). שבוע לאחר מכן הגיע גם האיש הגדול, קווין נאש ודחף את אריק בישוף. ב"מסיבה האמריקנית הגדולה" (Great American Bash) 1996, הול ונאש הגיעו כדי להבהיר משהו. בישוף שאל אותם אם הם עובדים עבור ה-WWF, והם השיבו "לא". זה נעשה כדי למנוע תביעה של ה-WWE בטענה שה-WCW מציגים את הול ונאש כראמון ודיזל, דמויות של WWF (ב-WWE דמויות אלה הוחזרו כשדיזל גולם ע"י גלן ג'ייקובס – קיין בימים אלה, וראמון גולם ע"י ריק בוגנר, מתאבק פחות ידוע). אחרי שהם הבהירו זאת, הול הכניס לבישוף אגרוף לבטן ואז נאש ביצע "פאוור בומב" עליו וזרק אותו דרך השולחן מתחת לבמה. לאחר מכן הפולשים (Outsiders) קראו תיגר על WCW לקרב ב"כאסח בחוף" (Bash at the Beach) 1996. רנדי סאבאג', סטינג ולקס לוגר נענו לקריאת התיגר, אבל תהו מי יהיה האיש השלישי של הפולשים. כל זה התבהר כש האלק הוגאן, הגיבור הניצחי של עולם ההיאבקות, הגיע לקראת סיום הקרב והנחית את ה"לגדרופ"(הנחתת רגל) המפורסמת שלו על רנדי סאבאג'. כך נולד לו ה-New World Order. הוגאן אמר שנמאס לו לתרום למסכנים ולא לקבל על כך כלום בתמורה. הקהל כעס כפי שלא כעס מעולם. כל חפץ שנמצא בידיהם של ההמון הזועם נזרק לזירה. עולם ההיאבקות השתנה – וההצלחה הגיעה במהרה.

בושידו: כשהישראלים מגלים על כך שהבושידו היה מבוים, הם מתעצבנים ולא רוצים יותר לשמוע על הארגון הזה. לדעתי זאת טעות. הבושידו סיפק סגנון מבוים (יותר מבוסס על שיתוף פעולה ופחות על "מבוים") המבוסס על היאבקות אמיתית שמטרתו להפגין את כישורי הקרקע ולהתרכז בהיאבקות עצמה, ובמקביל להתרחק כמה שיותר מהסגנון ה"קרקסי" (לטענתם) של ה-WWF ו-WCW. רוב הקרבות היו מבוימים. קרבות מסוימים בין מתאבקים מתחילים היו אמיתיים ולא נקבע להם מנצח מראש. בקרבות אחרים (דוגמת אולברייט נגד טאמורה) האחרון חבט באולברייט חזק מדיי - גארי התעצבן וכיסח לטאמורה את הצורה באמת. הבושידו הציג אומנות ועולם ההיאבקות צריך לקחת דוגמא מהארגון הזה בכל הקשור לעבודת קרקע, אמינות הקרב ורצינות ההצגה.

סיפור מהעבר: ננסי דואה התחילה בפלורידה באמצע שנות ה-80 כ"מלאכית שחורה" (Fallen Angel) וחברה בקבוצת "צבא האפלה". שנה לאחר מכן היא התחתנה עם מנהיג הקבוצה, קווין סאליבן. קופצים קדימה ל-WCW 1995. קווין סאליבן, בנוסף להיותו מתאבק פעיל בארגון, מתפקד כאחד קובעי הקרבות (matchmaker) מאחורי הקלעים. הוא קובע לאשתו רומן עם כריס בנואה מ"ארבעת הפרשים" (כיום אלוף ארה"ב ב"סמאקדאון" של WWE). בזמן הרומן המתוסרט על המרקע, השניים מתאהבים במציאות. ננסי מתגרשת מקווין בסופו של דבר ומתחתנת עם כריס בנואה. בשנת 2000 לזוג בנואה נולד בן זכר במזל טוב. מסקנה: אם אתה ואשתך מתאבקים פעילים(או מתאבק ומלווה), ויש לך כוח לקבוע קרבות ועלילות - לשמור את אשתך קרוב אליך ולא לקבוע לה רומנים עם מתאבקים אחרים!