חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

14.06.2004: שאלות ותשובות - מאת גרי רויף


*מעתה והלאה המדור יתפרסם פעם בשבועיים. שחר שואל: האם טריפל אייץ' הוא נצי? למה הוא לובש צלב נצי? גרי עונה: צלב הברזל הוענק כאות גבורה ע"י שליט גרמניה ומלך פרוסיה, וילהלם השני. כאשר היטלר עלה לשלטון, הוא אימץ את צלב הברזל גם כן והוסיף לו צלב קרס באמצע. לכן גם בשבילי הצלב מעורר רגשות מעורבים, ואני בהחלט יכול להבין את השאלה, אבל העובדה היא שהמשמעות סמל לטריפל אייץ' היא אות גבורה. כמובן שלמשפחות ששרדו את השואה זה לא משנה, ברגע שהיטלר אימץ את הסמל, הסמל תמיד יזכיר להם את מה שהם עברו.

שלום גרי שמי יוסי רציתי לדעת אם תוכל לספר לי בקצרה על Angel of Death - Dave Sheldon ולהגיד לי איפה אני יכול למצוא אתר שלו? גרי עונה: נסה כאן.

לירו שואל: האם קינג קונג באנדי עדיין חי ואם כן האם הוא עדיין מתאבק? גרי עונה: הוא חי ובועט מתמיד. להלן אני מצרף כתובת לאתר הרשמי שלו, בו אתה יכול לשאול אותו שאלות. האתר כאן

רון שואל: ראיתי את הספיישל Judgment Day וראיתי שאחרי שברדשו נתן לאדי כיסא בראש הוא דימם מאוד ובקושי עמד אתה יודע למה לא הפסיקו את הקרב ? כי לפי דעתי זאת היתה טעות להמשיך גרי עונה: מאותה הסיבה שלא הפסיקו את Over The Edge 99 לאחר שאוון הרט צנח אל מותו - ההצגה של מקמהן חייבת להמשך.

אלמוני שואל: הייתי רוצה לשאול אותך בקשר ליוג'ין (המתאבק החדש) האם הוא מתאבק אמיתי או שהוא פשוט גימיק, וגם לפני כ-שבועיים וחצי דה רוק הופיע ועזר ליוג'ין הייתי רוצה לדעת האם הוא ימשיך להתאבק לתקופה מסויימת ברוו? גרי עונה: אתה קצת מבולבל. פירוש המילה גימיק הוא דמות. לכן אם הוא משחק את דמותו של בחור בעל פיגור שכלי, זה לא אומר שהוא לא מתאבק. כל מתאבק שאתה רואה משחק דמות מסויימת. בין היא דומה לו ונוצרה בזכות האישיות האמיתית שלו, או להפך, כמו עם יוג'ין, שהדמות לא קשורה בבחור שמשחק אותה. כמובן שכישורי האבקות זה משהו שגם יש לדמות וגם לבחור מאחוריה.

רותם שואל: א. האם תוכל לתת פרטים על טטנקה? האם מתאבק עדיין באיזו ליגה? ב. האם לודוויג בורגה 123 קיד ו IRS פעילים? אשמח לקבל קצת רקע עליהם גרי עונה: לפניך האתר של צ'אביס כאן. נתתי תשובה לגביו לפני כמב שבועות. *לגבי בורגה - טוני הולם. לפני שנה נבחר להיות חבר בפרלמנט(כמו כנסת) הפיני. לפני כחצי שנה אשתו ירתה בו לאחר שהוא צרך כמות גדולה של אלכוהול, סמים וסטרואידים(לפי הדיווחים). בימים אלה להולם שלום. עליי אישית, הוא היה אחת הדמויות האהובות ב-WWF. הוא פשוט כיסח לאנשים את הצורה. במיוחד כי לפני ה-WWE, היה לו גם סכסוך מפורסם ביפן נגד שינייה השימוטו שלפעמים אני עדיין רואה בקלטות הישנות שלי. הראו את הסכסוך והקרבות ביורוספורט בזמנו. היה בו את הקסם של האיש החזק. הוא גם התחרה בהאבקות ללא חוקים. הפסיד ב-UFC 13 (לצערי זה לא שודר בארץ) לרנדי קוטור וב-Rings (הארגון של מאדה וטמורה) הפסיד לדיק וריג'. וכמובן צריך להזכיר שהוא היה אלוף האגרוף של פינלנד וכמובן גם השתתף בסרט "מת לחיות 3" עם ברוס וויליס. לא תמצא הרבה מידע עליו ברשת, יש לך מזל שאני זוכר את כל זה. כמו כן, בסוף 92 הוא זכה בתואר היוקרתי של אליפות הזוגות IWGP של NEW-JAPAN עם סקוט נורטון. אני אישית גם אהבתי את הצוות הזה. הם ניצחו את הסטיינרים והפסידו ל- Hell Raisers (הוק ז"ל ו- Power - קנסוקי סאסאקי). ולאחר שמקמהן החתים את הולם. נורטון צוות עם הרקולס הרננדז שנפטר השנה. אישית אהבתי מאד את שני הצמדים, אבל הצוות של נורטון והולם היה פשוט צמד הכוח האולטימטיביים. היה בהם קסם כלשהו שלצערי אי אפשר לראות בימנינו. אני בהחלט מתגעגע לאותם הימים ולאותן ההרגשות. *לגבי IRS - מייק רוטונדו, לדעתי אחד המתאבקים הטובים ביותר שאי פעם נכנסו לזירת האבקות. בדיוק הודיע על פרישתו לפני כמה חודשים לאחר שעבד מספר שנים בשביל ארגון ה- ALL-JAPAN. הוא התחיל בתור מתאבק במכללת פלורידה ואז עבר למבוימים ואף זכה באליפות פלורידה. הוא התחתן עם בתו של בלאקג'ק מוליגן וכך הוא צוות לבנו, בארי ווינדהם ובשנת 85 הם זכו באליפות הזוגות של ה-WWF והופיעו ברסלמניה 1. לאחר מכם הוא עבר ל-NWA, ושם זכה בחזרה באליפות פלורידה מדורי פאנק, באחד הקרבות הטובים (בשבילי כמאמן) ביותר שראיתי אי פעם. הוא התחבר לקווין סאליבן וסטיב וויליאמס בקבוצת ה- Varsity Club. לאחר מכן הם ניסו לתת לו גימיק חדש במייקל וולסטריס בקבוצת עסקים בניהולה של אלקסנרה יורק - לא אחרת מאשר טרי ראנלס שלפני כחודש פרשה מה-WWE והייתה ידועה לפני כן בתור "מרלינה". את השאר אני בטוח שאתה מכיר. הוא חזר ל-WWF, שם נתנו לו גימיק חזק של IRS זמן קצר לאחר מכן הוא צוות לטד דיביאסי בתור כסף בע"מ וכאשר הוא חזר ל-WCW הוא היה ב-nWo ואפילו בגרסה המחודשת של ה- Varsity Club. הקרבות שהכי זכורים לי ממנו זה נגד דורי פאנק ונגד רייזור ראמון וראמבל 94. ב- ALL JAPAN הוא נתן קרבות נהדרים, אבל אף פעם לא מעבר למשהו רגיל. * 123 קיד - שון וולטמן כרגע יוצא עם ג'ואני לאורר(צ'יינה). הם נפרדו פרידה מכוערת בה הם כיסחו אחד את השנייה ואז האשימו אחד את השנייה דרך האינטרנט, אבל הסתדרו בסוף. וולטמן זכה לתהילה לאחר הסכסוך עם רייזר ראמון, בו הוא ניצח אותו וגנב לו את הכסף. אחרי שדיביאסי העליב את ראמון על כך, ראמון הפך לטוב וכמובן וולטמן היה חבר בקבוצת ה"קליק" שעשו צרות למקמהן בשנים 94-95. כל המידע עליו כאן.

גרי שלום אני משה מטבריה הייתי מעוניין לדעת מה קורה עם בארט הארט מדוע אינו מתאבק? מהי הסיבה לפרישתו מן WWE היכן אוכל להשיג את שאר התחרויות שלא שידרו לנו בארץ משנת 96 כמו רויאל ראמבל סאמר סלאם וכו..היכן אוכל לקנות את משקפיו?וכמו כן היכן אוכל להשיג קרבות של המתאבק קרי ואוון אריק מליגת WCCW או WWF בשמו טקסס טורנדו אודה לך בכבוד רב גרי עונה: תעבור על המהדורות הקודמות של "שאלות ותשובות", לחץ CONTROL ו "F" ותחפש את הערך "ברט הארט". לך ולכל הקוראים החדשים, אנא תעברו על המהדורות הקודמות לפני שאתם שואלים שאלה עליה כבר עניתי. תודה. *חבר'ה, למי שיש קלטות של האירועים שמשה מחפש, אנא ליצור איתי קשר. כנ"ל לגבי משקפיים או קרבות של וואן אריקים.

חיים שואל: רציתי לדעת למה ביל גולדברג לא מופיע באתר של כאסח וסמקדאון יכול להיות שניגמר לו החוזה ? גרי עונה: חבל שלא קראת את המהדורות הקודמות. החוזה שלו הסתיים לאחר רסלמניה 20. חבריו של גולדברג מספרים שאין לו כרגע עניין לחזור ל-WWE.

נתן שואל: אתה יכול לתת לי הוכחה על כך שהריטינג נמדד בפסח? חבר שלי משגע אותי ואומר שלא ניתן היה למדוד את הריטינג אז. גרי עונה: כאן ניתן לראות את השיטה. כל חברה יכולה להזמין מעקב אחר תוכנית מסויימת. ולא משנה איזה ערוץ אותן המשפחות רואות, זה ייקלט.

שמעון שואל: מה דעתך על הסיפור של ברדשו וההצדעה להיטלר? גרי עונה: בראדשו נתן את ההצדעה בהופעה של WWE ברגמניה לפני שבוע במהלך קרב שלו נגד אדי גאררו. ממה שהבנתי הוא כבר עשה זאת הרבה פעמים בהופעות בגרמניה, לכן אני חייב להאשים את הסוכנים ואת ההנהלה ולא אותו. לא משנה כמה הוא טיפש אם הוא מאמין שההצדעה הזאת כלולה ב"לשחק דמות של רע", אף אחד לא העיר לו על כך לפני עידן האינטרנט(בשנים שעברו הוא היה טוב, לכן לא עשה), לכן הוא לא חשב שזה ישנה משהו. הכוונה שלו הייתה לומר לקהל הגרמני שהם כולם נאצים ובכך לקבל קריאות בוז, כדי שהקהל יעודד את אדי גאררו יותר. כמובן שהוא לא ידע שזה לא חוקי בגרמניה, אלא שיש הרבה יהודים ב-MSNBC, היכן הוא עבד בתור פרשן כלכלי והם פיטרו אותו מייד. ומגיע לו על היותו טיפש. כעת על מה שאני חושב על כל הסיפור. אני לא עצבני על לייפילד כפי שהייתי על דון הריס, כאשר הוא יצא עם חולצת SS בזמן הופעה ב-TNA. למה? כי הריס באמת שונא יהודים (אתם לא רוצים לדעת איך הוא קרא לי ולאוהדים בישראל...), כי בראדשו עשה זאת כחלק מהדמות שלו. לכן, למרות שאני ממש מאוכזב ממנו. עם כל הכבוד להיותו גאון בבורסה, בחיים הוא טמבל גדול, אבל חוץ מקצת רחמים על היותו טיפש ועך כך שזה עלה לו בתוכנית הגיבוי שלו אם היה פורש מהאבקות (פרשן כלכלי בפוקס או CNBC/MSNBC), אני לא מרגיש כלפיו דבר. אני כן עצבני על הדרך בה ה-WWE טיפלו בנושא וגם הצאתי עליהם את כל העצבים בדוא"ל ששלחתי לאנשים שהיו אמורים לטפל בנושא.

שלום גארי, רציתי לשאול מספר שאלות. אני צופה ב WWE רק חודשיים וחצי(קצת אחרי רלסמניה) ויש לי כמה דברים שאני רוצה שתבהיר לי: 1. מה קורה עם סטיב אוסטין? לא ראיתי אותו בכלל כבר כמה חודשים.. 2. כנ"ל לגבי גולדברג 3. עכשיו יש לי שאלה לגבי יוקוזונה, פעם, כששידרו WWF בארץ צפיתי בזה כמו כולם עד שהפסיקו לשדר. יוקוזונה תקוע לי בראש מאז, היה אחלה מתאבק לדעתי(כמו רבים אחרים כדוגמת האלק הוגן והיטמן..) מתי הוא מת, וכיצד?(מצטער על הבורות לא צפיתי בהיאבקות מלא מלא זמן) משה גרי עונה: אם תעבור על כל המהדורות של "שאלות ותשובות", תמצא תשובות לכל שאלותיך. ובזאת אני מודיע שאני לא אכלול יותר שאלות עליהן כבר עניתי.

ארן שואל: לאחר ש-TNA מכרו את זכויות התוכנית IMPACT לפוקס ספורטס, האם תהיה אפשרות שנוכל לראות את התוכנית אצלינו בפוקס ספורטס? גרי עונה: הם מכרו את הזכויות לכמה ערוצים מקומיים של פוקס ספורטס. הערוץ אינו משדר לכל ארה"ב ואין שום קשר לערוץ של המזרח התיכון, כי את הזכויות שידור במזרח התיכון רכשו Star TV.

יוני: מה קורה אם מתאבקים כמו טאטאנקה , וברט הארט , האם הוא פרש סופית אחרי מות אחיו ? ומה עם קרוב המשפחה הנוסף שלו , "בריטיש בולדוג" וכמובן , רייזר רמון. אודה לך עם תוכל להגיב ולומר לי מה קורה איתם. הייתי גם רוצה לדעת , קצת יותר על גולדברג , זה נכון שהוא "משלנו" ? יהודי ? גרי עונה: ב-18 למאי, 2002 הבולדוג נפטר כתוצאה מהתקף לב. ניתוח לאחר המוות גילה שהמוות נגרם בגלל צריכה מוגברת של סטרואידים במהלך השנים. צריך להזכיר שהכל התחיל כאשר הבולדוג קיבל באדי סלאם על הדלת שהוכנה בשביל ג'ים "Warrior" הלוויג (ב-98) ואז הבולדוג היה צריך לצרוך כמויות אדירות של משככי כאבים. כאשר חזר ל-WWF, היה עדיין תחת השפעת משככי כאבים. לכן קודם כל הענף אשם שחייב מתאבקים דיי קטנים לצרוך סטרואידים כדי להפוך לענקיים. תראו את טום "דיינמייט קיד בילינגטון היושב כיום בכיסא גלגלים בעקבות כך שגופו הקטן לא עמד בצריכת הסטרואידים האכזרית שלו. אחר כך ניתן להאשים את ג'ים הלוויג והראיונות המטופשים שלו להעלם מתחת לזירה ולא לסגור טוב את הדלת, וכמובן האשם העיקרי הוא דייוי בוי בכבודו שלא היה חזק מספיק כדי להיגמל. אכן גולדברג יהודי.

יואב שואל: 1. לאן נעלם ברוק לסנר? האם נגמר החוזה שלו עם הארגון? 2. שמעתי וראיתי בכל מיני אתרים את המושג "דארק מאצ' " (dark match), מה זה? 3. לא כל כך הבנתי את נושא הדם בקרבות. אמרת שיש למתאבקים תער. אם כן, איפה? למרות שב"יום הדין" רואים בברור שאדי גררו מקבל פיצוץ מכיסא לראש ונראה שזה מה שגרם לדימום שלו בקרב נגד ברדשו. האם משתמשים גם ב"דם" מזוייף כמו בסרטים בנוסף לדם האמיתי? 4. ושאלה אחרונה פרטית: מיהו המתאבק האהוב עלייך כיום? גרי עונה: לסנר מנסה להתקבל לקבוצת NFL. קרב חושך, פירושו קרב שלא מצולם. בדרך כלל קרב ניסיון כדי לראות איך הקהל מגיב למתאבק. התער נמצא לפעמים אצל השופט, מתחת לזירה, במגן הברך וכו... לא משתמשים בדם מזוייף בהאבקות.

אריאל מפ"ת: למה יש בכל מיני אתרי אינטרנט רכילות לגבי הרגלוי המיניים של ג'רי לולר. למה הוא נעדר משדרת הישרדות ב-93 נגד משפחת הארט? למה הוא מכוסח כל כך עם בן דוד ההונקי טונק מן? גרי עונה: קודם כל הוא פשוט אוהב נשים צעירות, אין פסול בכך. רכילות לגבי צעירות מדיי הינן לא נכונות. לגבי סדרת ההשרדות - באותו זמן האשימה אותו נערה בת 15 על אונס, ולכן הוא לא השתתף בתוכניות, עד שהצעירה הודתה שהיא המציאה את כל הסיפור ואז לולר חזר. אני לא חושב שיש סכסוך בין לולר להונקי. לולר כתב בספרו שהונקי משתמש באינטרנט כדי ליצור סכסוכים. לדוגמה, בחודש האחרון הוא ירד על מיק פולי ו"הפתעה": בשני ליולי הם יהיו באותו אירוע בפנסילבניה.

אבי שואל: אודה לך מקרב לב אם תוכל ליידע אותנו איזה לויין קולט שידורי היאבקות מרחבי העולם- ממקסיקו, יפן, אנגליה, פורטו ריקו, סקוטלנד וארצות אחרות. גרי עונה: בכל חנות לווינים יוכלו לעזור לך לרכוש לווין שקולט את שידורי רשת SKY. תבקש את הערוץ The Wrestling Channel. אני יודע מניסיון שאכן ניתן לקלוט את הערוץ בארץ. אתר הערוץ כאן . שם תוכל לקלוט גם את Ring of Honor וגם את ה- FWA, משם מגיע אלינו אביב מעיין ויופיע ב- Summer Splash III בשישי ליולי. כל המידע כאן.

אילן שואל: האם יש חדש בקשר לPPV? האם יש סיכוי שבעתיד הקרוב ישודרו PPV (בתשלום או לא בתשלום)? והאם הPPV יהיו מלאים או בגירסה הבינלאומית? (כי עם כל הכבוד, אני חושב שלמי שמשלם מחיר מלא מגיע לראות את הגירסה המלאה של הPPV ולא גירסה מקוצצת). האם יש דרך לעזור בנושא זה? (על-מנת שישדרו גם את האירועים המרכזיים)? אני חושב שלראות RAW ו- SD בלי הPPV זה כמו לראות את ליגת האלופות בלי אפשרות לראות את השלבים המכריעים. זה לא הגיוני ואם הוט השקיעו כסף בקניית זכויות השידור של התוכניות הרגילות, הם חייבים לדעת שזה חייב לבוא גם עם האירועים המרכזיים. גרי עונה: אני מסכים אתם במאת ה% וזה בדיוק מה שאמרתי לחברות הכבלים והלווין. לבנות אמרתי שבלי PPVS זה כמו לדלג על שני פרקים עיקריים בטלנובלה שלהן. וכמובן חדשות טובות על כך שהמו"מ מתחדש בדף השידורים. אני מאד אופטימי. אפילו עד כדי כך שלדעתי יהיו חדשות טובות עוד שבוע/שבועיים.

גרי אני מנוי לפנאי פלוס ואני בדקתי בכל הפנאי פלוס ולא מצאתי את הכתבה אז בבקשה אתה יכול לכתוב באיזה עמוד זה היה והאם יהיה לזה את אותו שם(לכתבה) 2.מה קיין שאל את ליטה כי לא אמרת!!! גרי עונה: עמוד 160, המתחיל את יום שלישי. באתר יש סריקה של הכתבה. אם תקרא את הכתבה תבין שכוונתי הייתה ש"בין החבלים" חוזרת בעתיד, בעקבות חזרת השידורים. לא יודעים מה הוא שאל, אם הייתי יודע, הייתי מספר. אלמוני שואל: אחי הקטן ואני תמיד מתווכחים,הוא אומר שרנדי אורטון אפס שרק חותף מכות כל הזמן ויצא תמיד לוזר(כנל ריק פלייר) ואני אומר לו שריק פלייר אחד מהמתאבקים הכי טובים שהיו אי פעם וגם רנדי אורטון מתאבק די טוב מה דעתך?? גרי עונה: תגיד לו שימשיך לראות כאסח והוא כבר ישנה את דעתו על אורטון. לגבי פלייר, צופים חדשים לא מכירים את האגדה, אז אין לצפות מהם לדעת על עברו.