חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

15.05.2004: שאלות ותשובות - מאת גרי רויף


שלום גרי-שמי רועי רציתי לשאול: מה קורה עם דווין ג'ונסון, דה רוק? למה הוא מופיע לכמה תוכניות ואז פשוט נעלם לתקופה ארוכה מאוד? אני מעריץ שרוף שלו והייתי רוצה לדעת מה הוא עושה עכשיו (אני רק יודע שיצא סרט בכיכובו.)יש לו בעיות אם האיגוד? הוא חתום עדיין באיגוד? הייתי שמח לקבל כל מידע רלוונטי ממך. גרי עונה: הוא נעלם מה-WWE כדי לרדוף אחרי קריירת קולנוע מאד משגשגת. הוא עשה שני סרטים מאד מצליחים לאחרונה "Rundown" ו-"Walking Tall" (בראש מורם). כרגע הוא עובד על סרט שנקרא "Be Cool" שאמור לצאת בתחילת 2005. ג'ונסון יככב לצד ג'ון טרבולטה, דני דה'וויטו וגם טוני סופרנו בכבודו ובעצמו, ג'יימס גנדולפיני. הסרט הוא סרט המשך לסרט "Get Shorty" (תפוס את שורטי) משנת 95 בכיכובם של ג'וני טרבולטה, רנה רוסו ודני דה'וויטו. הרוק ישחק את תפקידו של אליוט, שומר ראש הומוסקסואל שרוצה להפוך לזמר בעצמו. הסרט בהחלט נראה מבטיח. הצילומים התחילו בפברואר השנה, לכן הרוק עדיין עובד על סרט זה. אני בטוח שהוא יעשה הופעת אורח כאשר ה-WWE יופיעו במקום קרוב למקום צילומי הסרט וכמובן אין לי ספק שהוא יופיע ברסלמניה 21. הרוק כמו כן אמור להתחיל את הצילומים של הסרט "Spy Hunter". הסרט הנו עיבוד למשחק פלייסיישן באותו שם. תוכל למצוא את כל המידע על הרוק באתר המעריצים שלו כאן. אלמוני שואל: מה היה גובהו ומשקלו של אנדרה הענק ואיפה אפשר לקרוא על הקרב שלו נגד אלק הוגן? גרי עונה: אנדריי שקל בערך 250 ק"ג. גובהו היה בערך 2.10. לגבי הקרב שלו נגד האלק הוגאן, אתה יכול לקרוא כאן, כיוון שראיתי את הקרב מיליוני פעם, אוכל לסכם את תוכנו. האירוע - רסלמניה 3, המקום - אולם פונטיאק סילברדום בעיר פונטיאק, מישיגן. 93,000+ צופים. הם התקרבו אחד מול השני, אנדריי דחף את הוגאן, הוגאן החזיר לו אגרופים וניסה להרימו ולהנחיתו, הנסיון כשל ואנדריי נפל עליו. זה כמעט עלה להוגאן באליפות. בובי הינן טען שזאת הייתה ספירת 3 והנעצחון היה של אנדריי. הינן כמובן היה אז המנהל של אנדריי. אנדריי שלט בהמשך הקרב עם ברכיות, הטחות, מהלומות ונגיחות בפינה. אנדריי שלח את הוגאן החוצה עם בעיטה לחזהו ובחוץ ניסה נגיחה, אבל הוגאן זז ואנדריי נגח בעמוד. הוגאן הרים את המזרון שהיה בחוץ וניסה לבצע פייל דרייבר על אנדריי על הרצפה. אנדריי חסם וביצע back body drop קצר (זריקה אחורית) והוגאן נחת עם גבו על הרצפה. אנדריי החזיר את הוגאן חזרה לזירה. שוב ניסה לבעוט בהוגאן, אבל האחרון התכופף ואז מהצד השני(ריצה מהחבלים) הכניס קלוזליין לאנדריי והוריד אותו ארצה. הוגאן אז קיבל את זרם האדרנלין - האלקמניה והרים את אנדריי הענק ואז ביצע את הנחתת הרגל והצמידו לספירת השלוש. אז בנו את אנדריי שאיש שלא הצליחו להרימו לפני כן ושהוא לא נוצח 15 שנה. כמובן שגם הוגאן וגם הרבה אחרים הרימו והטיחו אותו ביפן, היכן שהוא שיחק את דמות הענק הרשע לפעמים.

אלמוני שואל: 1שאלה לגביי קיין מה דעתך לגביי קיין למה כולם אומרים שהוא בכושר גרוע והאם בשנה הבאה או אפילו השנה נראה אותו מתמודד על התואר העולמי? שאלה לגביי שון מייקלס האם מייקלס עדיין ישאר בתמונת האליפות כי כולם מדברים על בנואה נגד טריפל אייץ' אני מאוד רוצה לדעת מה יקרה עם מייקלס בהמשך? גרי עונה: אני לא חושב שהוא בכושר גרוע. הוא מגלם דמות של מפלצת, לכן לא תראה אותו עושה בריחים ונעילות, אבל לגבי כושר, לדעתי הוא בכושר מצוין. בהחלט נראה אותו מתמודד על תואר האליפות. לגבי שון מייקלס, לדעתי הוא צריך לעשות קרב נגד בנואה, 1 על 1 באחד הספיישלים הבאים. אולי איירון מן או משהו בסגנון. לכן לדעתי הוא ישאר בתמונה, אבל אף פעם אי אפשר לדעת, כי יש הרבה חבר'ה צעירים שמחכים בתור לתוכנית מול בנואה.

רותם שואל: יש לך מידע על קוואנג ודוינק הליצן? גרי עונה: את דוינק הראשון שיחק מאט בורן, מי שהתאבק ב-WCCW של הואן אריקים והיה אלוף זוגות עם באז סוייר המנוח. מאוחר יותר זכה באליפות הזוגות של הארגון עם ג'אף ג'ארט, כאשר האליפות שונתה לארגון של ג'רי לולר - USWA. שני הארגונים שודרו בארץ. בורן נכנע לסמים ולכן פוטר מה-WWE. לפי השמועות הוא נקי לאחרונה ומקדם מופעים קטנים של האבקות באזור פנסילבניה. תמונה של בורן כאן. הדוינק השני שהתערב ברסלמניה 9 היה סטיב קרן. קרן הוא מתאבק מעולה. קרן למד אצל הירו מטסודה בטמפה, פלורידה, בו האלק הוגאן גם למד. כרגע סטיב קרן מלמד בטמפה, פלורידה בביה"ס "הרד נוקס" והוא משתף פעולה עם הביה"ס של דורי פאנק הבן וגם מלמד אצלו לפעמים. הוא היה 12 פעמים אלוף הזוגות של NWA פלורידה, בין עם זה עם בוב באקלנד, ג'ימי גארווין, מייק גרהם(בנו של האמרגן), או בריאן בלייר. לשעבר אלוף זוגות של USWA עם סטן ליין כ-"Fabolous Ones", (שם שג'קי פארגו האגדי נתן להם על שם הצוות שהיה לו ולאחיו - Fabolous Fargos) שהיו אז אחד הזוגות הלוהטים ביותר באזור טנסי, במיוחד עם הסכסוך שהיה להם עם ג'רי לולר. קרן גם היה אלוף העולם בזוגות של NWA עם טייגר קונוואי הבן. קרן אימן בין היתר את מייק אוסום ודניס קנייט(מידאון). זכה בתארים רבים נוספים באזור טנסי ופלורידה. אני יודע שקרן הוא חבר טוב של טום פריצ'רד שהוא הצייד כשרונות של WWE. היו שמועות ש-קרן נפגש עם הנהלת-WWE, אבל לא הוצע לו בינתיים אף תפקיד. אחרי שקרן וסטן ליין נפרדו, קרן הלך ל-WWE לגלם את דמותו של סקינר, איש התנינים ואז הפך לדוינק מס' 2. אני חייב לציין ש-קרן היה מתאבק גדול והקרב שהכי אהוב עליי ממנו, זה קרב 2 מ-3 הצמדות על אליפות NWA במשקל קל, שהוא היה הראשון להחזיק בתואר(גרסה בין לואמית של ניו-ג'אפן). הוא הפסיד את התואר לטטצומי פוג'ינמי ואז היה להם קרב נוסף - שתיים משלוש הצמדות, קרב פשוט נהדר. בכלל, לקרן היו קרבות מצוינים עם דורי פאנק, ג'ק בריסקו, ריק פלייר ועוד הרבה. תמונה של קרן אז כאן. תמונה שלו כסקינר ב-WWF כאן. הדוינק השלישי היה סטיב לומברדי, שגילם את דמותם אייב שוורץ, MVP, קים צ'י(המנהל של קמלה) וכמובן הברוקלין ברולר. לומברדי עובד כסוכן נסיעות ב-WWE. מקורב מאד להנהלה. היה עוד דוינק בשם ריי אפולו, אבל הוא גילם את דוינק בארגונים העצמאיים והוא לא היה כל כך ידוע. לגבי סאביו ווגה, מקמהן לקח אותו מפורטו ריקו, היכן שהוא עשה הרבה רעש ואפילו עבד קצת ביפן. הראו אותו אצלינו ביורוספורט תחת מסכה בשם TNT. מקמהן נתן לו את הגימיק של קוואנג ואז סאביו ווגה. לאחר שנפצע בקרבות האמיתיים של "Brawl for All" ש-WWE ארגנו, ווגה חזר לארגון IWA בפורטו ריקו והודיע על פרישתו בשקיץ 2001 בעקבות בעיות גב.

יניב מחיפה שואל: 1כאשר קובעים את הקרבות ומי ינצח, האם המתאבקים מתכננים את המהלכים שלהם והם "עושים חזרות"? גרי עונה: לעתים רחוקות. המקצוענים מתכננים רק התחלה, תרגיל מסוים וסיום. את השאר הם מאלתרים.

אוהד שואל: האם ומתי בערך יערכו אירועים של הדבליו אי בארץ והאם הם יכולים להיות ספישלים או רק תוכניות רגילות של ראו או סמקדאון? -בכל חנות של לווינים בארץ. גרי עונה: אני מעריך שה-WWE יבואו להופעה בשנה הבאה. תלוי אם יהיה רייטינג טוב לתוכניות שלהם בכבלים כפי שאני מאמין. לא נראה לי שבפעם הראשונה הם אפילו יחשבו על לעשות ראו או סמאקדאון אצלינו. הם צריכים לראות איך הקהל יגיב ולראות את כמות הקהל. אם הכל ילך טוב, אולי בפעם הבאה כן. לגבי ספיישלים, אין סיכוי שהם יקיימו אחד כזה בארץ. אולי בעוד 10 שנים, כאשר ה-WWE תהיה פופולרית 9 שנים ברציפות ואחרי מאות של הופעות מוצלחות בארץ... אולי אז.

בן שואל: ראיתי את הדי.וי.די של האנדרטייקר ורציתי לדעת מה הסיפור האנדרטייקר נגד האנדרטייקר. מי היה המזוייף ולמה הביאו עוד אנדרטייקר. מי שיחק את המזוייף כי אפילו הקעקועים היו זהים? גרי עונה: למה? כי הוא היה חבר טוב של טייקר אז. הם עבדו ביחד בטקסס אצל האחים וואן אריק ובריאן אף היה השובבין של טייקר בחתונתו הראשונה. בריאן לי גילם את צ'איינז מ-DOA ב-WWF בשנת 98. כיום ניתן לראות אותו ב-TNA בערוץ סטאר וורלד. הוא לא היה זהה. הוא היה נמוך יותר וממש לא עשה עבודה טובה לדעתי, כי הוא לא למד את התנועות של קאלאוואי כמו שצריך. הקעקועים שלו היו זהים, כי ציירו לו אותם. תמונה שלו כאן.

יניב שואל: האם אדי גררו וצ'אבו גררו הם באמת משפחה? גרי עונה: אכן. אב צ'אבו האב הוא בנו של גורי גאררו האגדי שהיה אחד המתאבקים הגדולים במקסיקו. אלוף NWA במשקל קל ובינוני לשעבר. הקרבות שלו נגד לו טז(שנת 54) ודני הודג'(שנת 72) הם שניים מהקרבות הכי אהובים עליי לראות כאשר אין לי מה לעשות. ביחד עם אל סנטו ומיל מסקרס הוא נחשב לאחד הלוצ'אדורים הגדולים בכל הזמנים. להפוך מהסגנון הקרקסי שכיום מיישמים הלוצ'אדורים, סנטו, מסקרס וגאררו שילבו את הקפיצות ביחד עם האבקות. גורי נפטר בשנת 90. כאשר אתה רואה תרגילים כגון לפיתת הגמל(Camel Clutch), או את הגורי ספיישל שצ'אבו לפעמים מבצע (לפיתת צוואר אחורית כאשר היריב באוויר) תזכור מי המציא את התרגלים הללו. אז שוב. גורי הוא האב. מנדו הוא האח הגדול, צ'אבו והקטור האחים האמצעיים ואדי הוא האח הקטן. תמונה של האחים עם אביהם תמונה שלו כאן. הקטור שהיה הגובלדי גוקר (האפרוח שבקע) בסדרת ההשרדות של 91 (אם אני לא טועה) הוא משמאל. אחריו האב גורי, אחריו צ'אבו האב, הקטן זה אדי ומימין זה האח הגדול מנדו. וכמובן צ'אבו גאררו הבן, הוא בנו של צ'אבו גאררו האב. הם אפילו דומים. רק בגלל שצ'אבו הבן נולד לתרבות אמריקנית, אין לו את המבטא כמו שיש לדודו אדי ולאביו, צ'אבו.

רון שואל: 1. בן כמה ביל גולדברג ? 2. שון מייקל הוא האבא של מייקל שיין ( TNA) ? 3. בשידורים שיהיו בארץ יהיה גם את רסלמניה , באקלאש , רויאל ראמבל ועוד ? 4. לטג'יארי ( wwe או איך שקוראים לו ) יש תארים כי יש לו סיגנון מדהים ? גרי עונה: 1. גולדברב בן 38. הוא נולד בדצמבר, 1966. 2. מייקל שיין מ-TNA הוא הדודן של שון מייקלס וגם חינכו באקדמיה בסאן אנטוניו. באותה אקדמיה בה התאמן ג'ו טיילק שיתמודד מולי ב- Summer Splash III ב-6 ליולי במרכז הספורט "דוד" בנתניה על אליפות ה-IPWA. 3. אכן יהיו ספיישלים בארץ, אבל כרגע הפרטים עדיין לא סגורים. 4. הוא היה אלוף TV של ECW, אלוף משקל קל של WCW ו-WWE ואלוף זוגות עם אדי גאררו בין היתר.

ניר שואל: 1.מה הם לדעתך 5 הקרבות הגדולים ביותר של סטון קולד סטיב אוסטין? 2. האם יש סיכוי שישדרו גם WCW או שישדרו אירועים מהעבר(רסלמניה ,רויאל ראמבל מהעבר)? נ.ב אני חושב שאם יהיו פרסומות לחזרת ה-WWE או שתהיה עוד כתבה בפנאי פלוס זה מאוד יעזור לרייטינג, כי אני יודע שהשידורים חוזרים רק מהאתר ואם לא הייתי באתר שלך לא הייתי יודע. גרי עונה: 1. נגד שון מייקלס במלך הזירה של 97, נגד ברט הארט ברסלמניה 13, נגד אוון הארט בסאמר סלאם 97(לפני שהוא נפצע), נגד ריקי סטימבואט ב-Bash at the Beach 94 של WCW. הוליווד בלונדס(אוסטין ובראין פילמן המנוח) נגד ריק פלייר וארן אנדרסון ב- Clash of Champions XXIII קרב שתי הצמדות משלוש. 2. לא. 3. יהיה פרסום כאשר הכל יסגר 100%.

בן שואל: רציתי לדעת אם הכניסה לאירועים של הIPWA עולה כסף ואם כן אז כמה. מה זה WWA? גרי עונה: הכניסה להופעות של IPWA הינה בחינם. WWA- World Wrestling All-Stars הוא ארגון בבעלותו של אנדרו מקמנוס, מי שגם היה הבעלים של ליגת WOW ששודרה בערוץ אגו. הוא עושה הופעות באוסטרליה ואירלנד. לפעמים מביא כוכבים כמו סטינג ועוד כאלה שמוכרים. אני לא יודע אם הוא עדיין בעסק או שהוא התאחד עם TNA, כי באחת ההופעות האחרונות שלהם, TNA איחדו את התארים שלהם עם WWA.

עודד שואל: באיזה סגנון זכה קורט אנגל במדליית הזהב שלו? ומה קורה עם רודני מק? גרי עונה: אנגל זכה בסגנון חופשי. תקרא כתבה כאן על זכייתו שכוללת משפט אירוני בו אנגל צוטט על רצונו להיות שחקן כאן. כמו כן יש כתבה עליו באחד הרויף רפורטים שכתבתי בשנה שעברה כאן. לגבי רודני מאק, או שהוא נשלח ל-OVW, או שהוא פצוע, כי שמו עדיין מופיע באתר של WWE.