חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

10.04.2004: שאלות ותשובות - מאת גרי רויף


אוהד שואל: מה דעתך על סגנונו של רוב ואן דאם והאם לדעתך יש סיכוי שהוא יגיע בשנה הקרובה להיות אלוף העולם וכנ"ל לגבי אדג'. גרי עונה: ה-WWE שכרו את שירותיו של ואן דאם בשביל התרגילים האוויריים שלו והאקרובטיקה, לא בשביל ההאבקות והוא מספק את השכורה. כל אחד וסגנונו המיוחד, זה מה שמפריד בינו לבין שאר המתאבקים. נכון, לפעמים הוא שוכח למכור, אבל בסה"כ הוא עובד קשה. לא נראה לי שהוא יהיה אלוף השנה. לגבי אדג', הוא מתאים את סגנונו לכל מתאבק נגדו הוא עובד, והוא יודע לעבוד היטב. אולי בשנה הבאה הוא יזכה בתואר, אבל לא השנה.

עמית שואל: 1)מה השמות האמיתיים של אנדרטייקר וקיין? 2) האם הם באמת אחים? תודה עמית נ.ב. יש לאתר מועדון חברים או משהו כזה שאפשר להצטרף? גרי עונה: עניתי על זה במהדורות הקודמות. קיין-גלן ג'ייקובס, טייקר-מרק קאלאוואי, הם אחים לפי העלילה, לא לפי המציאות. יש מופע ב-13 ,ביום שלישי הזה באולם הספורט דוד בנתניה, שם תוכל לפגוש הרבה אוהדים.

עמית שואל: מי מחליט על הקרבות (מי ילחם אחד נגד השני) ומי ינצח? גרי עונה: יש את הסוכנים, כגון פאט פטרסון, דין מלנקו, ג'וני לאורינטיס(שקודם שלשום-מגיע לו) בין השאר, שהם עוברים עם כל מתאבק על התוכנית שנקבעה לו. יש את צוות הכותבים בראשות סטפני מקמהן: בראיין גרץ, מייקל הייז(שגם משמש כסוכן לפעמים), ברוס פריצ'רד, דייב לאגאנה, אד קוסקי, בין השאר שקובעים את התוכנית לכל מתאבק. את כל התוכניות מביאים לאישורו של וינס מקמהן. לשאלתך השניה(שלא הכללתי), כך קובעים גם לגבי אירועים ואליפויות.

רועי שואל: שאלה 1: אחרי שקיין "קבר" את אנדרטייקר אז מה הביאו איש חילופי שקיבל את שמו? מה בדיוק קרה? שאלה 2: לא הבנתי למה קיין הוריד את המסכה ועשה קרחת האם תוכל להסביר לי? שאלה 3: מה בדיוק ההבדל בין רו לסמאקדאון?? גרי עונה: זה אותו אחד - מארק קאלאוואי. קיין הוריד את המסכה כדי שדמותו תוכל להיות אחת הדמויות "הרעות" המרכזיות בארגון. הוא היה "טוב" והתאבק בצוות עם רוב ואן דאם. לקיין היה שער ארוך (דר.אייזיק ינקהם/דיזל 2) אבל כאשר הוא הוריד את המסכה סיפרו אותו קצר, וזה לא מצא חן בעיני וינס מקמהן, אז עשו לו קרחת. ההבדל בין כסאח(Raw) וסמאקדאון הוא שיש צוות מתאבקים שונה בכל תוכנית, זאת כדי להקל על לו"ז הנסיעות של המתאבקים.

לירן שואל: אתה יודע אולי מה עם "קן שאמרוק" (האיש המסוכן ביותר)?? גרי עונה: כרגע ב New-Japan מפתח סכסוך עם ג'וש בארנט.

אלעד שואל: מתי התחיל ומתי נגמר הפיוד בין סטון קולד סטיב אוסטין לרוק? גרי עונה: התחיל ב-97, כאשר אוסטין זרק את האליפות הבין-יבשתית של הרוק לנהר. נגמר שנה שעברה ברסלמניה.

שחר שואל: צחקת שאמרת שגיליון פנאי היה הנמכר ביותר בזכותך ובקשר לזה שקשישים ראו את התוכנית? ולמה קראת לראו כסאח? גרי עונה: אמרתי שאני "חושד" שהגיליון נמכר היטב בזכות הידיעה על חזרת שידורי ה-WWE. זכותי לחשוד, לא? הרי אני זה שמקבל פניות וטלפונים מכל עבר, לא מישהו אחר. אני זה שמקבל פניות ממאות אנשים שרק בעקבות הכתבה גילו ששידורי ה-WWE חוזרים. זכותי לחשוב כך, גם אם אין זו עובדה. למה חשבתי כך? כי יומיים אחרי שהגיליון יצא, אנשים התקשרו אליי והתלוננו שאי-אפשר לקנות את הגיליון הזה בשום מקום. לגבי הקשישים, הלכתי במיוחד לבית ההבראה/בית אבות בנתניה וביקשתי מהקשישים להתרשם מהתוכנית. לשמחתי התגובות היו חיוביות. הקשישות אמרו שמעניין אותן לראות גברים חתיכים מתרוצצים בתחתונים והקשישים אמרו שמעניין לראות מכות עם סיפורי רקע, כמו תחרות אגרוף בשידור חי בשילוב עם סרט פעולה. היו גם תגובות מצחיקות, היו גם כאלה שנרדמו 3 שניות לאחר שהתוכנית התחילה, אבל הרוב צפה והתרשם לטובה. אולי זה נשמע מצחיק, אבל הנושא חשוב לי מאד ואכן אני עושה את מה שדרוש כדי לקבל תגובות והתרשמויות מכל מקום אפשרי. אולי נצחק ביחד, כאשר הציטוטים של הקשישים יפורסמו כאחת הסיבות העיקריות לחידוש (בעזרת ה' אם יהיה חידוש) תוכניות ה-WWE בעתיד. לגבי כאסח, אפשר לשנות את השם של Raw - "האבקות לא מבושלת", מה דעתך?

עמית שואל: רציתי לדעת במה סטינג עובד היום ואם יש אתר שיש בו ראיונות איתו? גרי עונה: יש ראיון כאן. תוכל לחפש עליו בגוגל תחת שמו האמיתי: "Steve Borden".

ויטלי שואל: אני רוצה שתענה על השאלה הזאת שקשורה לשון מייקלס,טריפל אייצ' ואנדרטייקר האם יש סיכויי שנראה קרב ביין מייקלס וטייקר בבאד בלוד ביוני 13 באוהיו הל אין א סל למרות שאחד מרו וסמאקדאון ודרך עגב לא עניתה על השאלה הקודמת שלי מלפני שבועיים למה אתה שונא את מייקלס לאחר רסלמניה 14 ולמה לכול הרוחות כול הזמן טריפל אייץ' מקבל כול הזמן טייטל שוט על התואר העולמי לדעתי היה טוב יותר אם היינו רואים את בנואה נגד מייקלס ומי לפי דעתך ינצח בקרב ביין בנואה מייקלס והאנטר גרי עונה: אין סיכוי לקרב כזה. אני לא שונא את מייקלס, אני פשוט לא אוהב אותו, זה הכל. טריפל אייץ' הוא בעלה של סטפני מקמהן, בתו של וינס. גם אני הייתי רוצה לראות את בנואה נגד מייקלס, אבל מה לעשות, הם קובעים, לא אנחנו. חוץ מזה, לדעתי טריפל אייץ' עושה עבודה מצויינת בזירה והוא עשה עבודה מצויינת ברסלמניה, הוא רק יוסיף לקרב הזה. אולי הם מתכננים להפוך את מייקלס לרע ואז נראה את אייץ' ומייקלס חוברים נגד בנואה וזה יוביל לבנואה נגד מייקלס לבד באירוע הבא? הרי טוב נגד טוב, ללא כל בנייה או עלילה מאחוריהם, לא יכול להוות משיכה גדולה כמו קרב של טוב נגד רע עם עלילה מתוסרטת היטב, לכן אני מציע לחכות ולראות, לדעתי הם יפתיעו לטובה.

אלמוני שואל: רציתי לשאול שאלה שתופיע בעמוד השאלות בעצם שתי שאלות אני רוצה לקנות קלטת של הקרבות הגדולים של מיסטר פרפקט וגם קלטת של הקרבות הגדולים של רייזור ראמון? וגם אם רייזור ראמון היה אי פעם אלוף העולם במשקל כבד? גרי עונה: לצערי לא ידוע לי על קלטת עם הקרבות המיוחדים של רמון. אם תרצה, אני אוכל להזמין לך קלטת של כל הקרבות שלו שתבחר, אבל זה יעלה מאות דולרים. כנ"ל פרפקט ז"ל. לא, ראמון(סקוט הול) לעולם לא זכה בתואר העולמי. הוא והניג(פרפקט) היו אלופי הזוגות ביחד בארגון ה-AWA, אם תרצה אני ארחיב על כך במהדורה הבאה.

משה שואל: משה: למה אומרים בסמאקדאון שגולדברג הוא "המתחזה" של ברוק לסנר ולמה ריקישי עושה את התנועות של יוקוזונאה האגדי זה נורה מרגיז..... גרי עונה: ג'ונתן קואצ'מן, לשעבר מנחה של Bottom Line, עכשיו בתפקיד העוזר הרע של אריק בישוף. הוא אמר את זה בהיותו "רע", ובגלל שעכשיו(בתוכניות של פסח אקשן), הם בונים סכסוך/עלילה בין ביל גולדברג לבין ברוק לסנר. ריקישי הוא בן דודו של יוקוזונה והוא עושה את הבאנזאי כמחווה.

רותם שואל: מה קורה עם האנדרטייקר ? הוא חזר רק לרסלמניה או שהוא מתכוון להשתתף גם בסמאקדאון ? מה קורה עם הרוק ? הוא יחזור עוד להתאבק ? יש חדש בנושא גולדברג ? יש סיכוי שהוא יחזור ? גרי עונה: ה-WWE ישתמשו בו בתבונה, לכן לא תראה אותו לעתים תכופות, אבל הוא אכן מתכוון להמשיך להשתתף בסמאקדאון. הרוק בהחלט יחזור בעתיד להתאבק, כנראה ברסלמניה הבאה. הוא בהחלט יחזור לעשות פרומואים פה ושם. האתר של WWE עדיין לא הוריד את שמו של גולדברג. היו שמועות(ואני מדגיש - שמועות) שתכננו לגולדברג סכסוך עם סטיב אוסטין, אבל בגלל התקרית לפני שבועיים בה אוסטין הכה את חברתו ועכשיו העו"ד של אוסטין שמעצבן את וינס מקמהן בדרישתו לקבל זכויות יוצרין על שמו של "סטון קולד", העניינים לא נראים טוב. לדעתי גולדברג יחזור בקרוב, אבל זאת רק דעתי וזאת רק שמועה. העובדה היא שהחוזה של גולדברג עם WWE הסתיים והוא לא עובד יותר בשבילם.

ירון שואל: אני הייתי מעוניין לדעת מדוע יוקוזונה אינו מתאבק יותר (מה גרם לפרישתו). גרי עונה: יוקו(רודני אנואי) עזב את ה-WWE בשנת 96, כאשר חוזהו לא חודש. הוא שקל יותר מ-320 ד"ג, לכן גם לא יכלו להחזירו(רופא WWE לא אישר). הוא הופיע באירוע של "אגדות האבקות" בתחילת 2000 והמשיך להופיע בארגונים עצמאיים. ב-23 לאוקטובר, 2000, יוקוזונה נפטר בליברפול, לונדון מהתקף לב.