חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

12.03.2004: שאלות ותשובות - מאת גרי רויף


דמיטרי מבאר שבע שואל: מה הכוונה "תעקבו אחר אמצעי התקשורת"? גרי עונה: הוספתי עוד רמז, בקרוב תבין את הכוונה. חג שמח! (ואני לא רק מאחל!) שירלי מכפר סבא שואלת: חבר שלי מוטי משרת בגבעתי ומשגע אותי כל ערב כדי שאני אכנס לאתר שלך להתעדכן. אמרתי לו שכתבת להתעדכן באמצעי התקשורת והוא השתגע לגמרי משמחה אז מה אני אומרת לו? גרי עונה: תגידי לו שימשיך לשמוח!

צחי מתל-אביב שואל: האם אתה יכול לפרשן האבקות מה-TNA שמשודרת בסטאר וורלד? גרי עונה: אני אישית לא צופה ולא מתעניין בארגון ה- TNA, לכן לא אוכל אישית לפרשן תוכניות מהארגון. למרות זאת, אם אחד הקוראים כן צופה בתוכניות TNA ומתעדכן באתרים השונים לגבי הארגון, הוא מוזמן לשלוח לי את הפרטים שלו ולהתחיל לפרשן תוכניות של TNA. אני אפילו אשמח לפתוח לו דף מיוחד ל- TNA.

עודד מהדרום שואל: רציתי לדעת מה עם גולדברג האם הוא ישאר ואם לא לאן ילך ?? גרי עונה: החוזה של גולדברג עם WWE מסתיים בקרב שלו נגד ברוק לסנר (עליו תשובה בהמשך) ברסלמניה, ב-14 למרץ. לפי השמועות, גולדברג לא מרוצה מהדרך בה משתמשים בו וגם לא אהב את ההצעה שמקמהן הציע לו לחידוש החוזה, סכום אשר קטן בהרבה ממה שקיבל. לפי מה שאני שומע, הסיבה העיקרית הינה מקמהן שרוצה לנהל מו"מ עם גולדברג לאחר שההתחייבות שלו עם DSE תסתיים. כרגע גולדברג בשלבים האחרונים לקראת סיום הסרט "לקטול/להרוס את סנטה" (Santa`s Slay) בו הוא מככב. הסרט מופק בוויטסקיווין, אלברטה, קנדה ע"י יהודי נוסף שכתב ומפיק את הסרט - דיויד סטיינם. ג'אנר הסרט הינו אימה קומית, העלילה מגוללת את סיפורו של סנטה שמתגלה כשטן שאילף את צידו הטוב בגלל שהפסיד התערבות עם מלאך. כאשר ההתערבות שלו עם המלאך מתסיימת, כך גם היותו סנטה טוב. הסרט מיועד לילדים - קהל היעד העיקרי לסרט. לגולדברג יש התחייבות קודמת ל- Dream Stage Entertainment, חברת האם של Pride ו- Zero-One, איתם חתם לפני שחתם עם WWE. ההופעה של גולדברג ב- Zero-One תהיה נגד שינייה השימוטו תחת אירוע Hustle-3 במאי. אני גם לא אתפלא לראות את גולברג מופיע בפרייד. בכל מקרה אני אעדכן לגביו.

שחר מרעננה שואל: האם RFVIDEO זה ראשי תיבות של רוב פינסטין אותו הזכרת? זה מעניין אותי כי קניתי ממנו כמה קלטות בעבר. גרי עונה: אכן אותו אחד. בעלים של Ring of Honor ובעלים של RFVideo. כאן אני רוצה להזכיר שכמעט כל הקלטות שהוא מוכר/מכר דרך RFVIDEO, הוא עשה בדרך לא חוקית. לאחרונה גיליתי ש- DSE מימנו את Ring of Honor. נזכרתי שאכן פיינסטין שולח מתאבקי ROH ל- Zero-One, ואז גם נזכרתי שלפני כמה שנים, DSE תבעו את פיינסטין לשלם כ- 5 מיליון דולר(אם לא יותר) על הפרת זכויות היוצרין שלהם ע"י מכירת קלטות פרייד ללא רשיון. מכל המידע הזה למדתי שככל הנראה פיינסטין עשה הסדר עם DSE, לשלוח מתאבקים שלו לאירועים שלהם בחינם וכך לאט לאט מחק את החוב שלו עם DSE, עד שהם אפילו לקחו חלק במימון הארגון שלו. חשוב לציין שהתביעה נעשתה הרבה לפני שפיינסטין ייסד את ROH. ביפן לא הזכירו אפילו מילה על מעורבות DSE בפרשת פיינסטין, אני מצפה שאם וכאשר הידיעה תוזכר באחד העיתונים (ביפן האבקות, אמנויות לחימה מקבלות חשיפה בדפים הראשיים של עיתוני הספורט), DSE יהיו באמצע השערורייה, ואיך שאני מכיר את הארגון, אני גם לא אופתע אם פיינסטין ישן עם הדגים זמן קצר לאחר החפישה ביפן.

ערן מחיפה שואל: כל האינטרנט מדבר שברוק לזנר עוזב. תוכל בבקשה להרחיב ולהסביר מה הם יעשו אם גם גולדברב וגם לזנר עוזבים? גרי עונה: לסנר הודיע להנהלת WWE על פרישתו ב-9 לחודש באטנלטיק סיטי. ההתחייבות האחרונה שלו תהיה נגד ביל גולדברג ברסלמניה, אלא אם כן הוא ישנה את דעתו ואז כמובן שהם יקבלו אותו חזרה. לסנר החליט לעזוב לטובת ה- NFL. בגיל 26, לאחר רק שנתיים בעסק, נמאס לו ככל הנראה. לדעתי בגלל שהוא צעיר, הוא עשה את המהלך הטיפשי ומקמהן יודע זאת, לכן השאיר לו דלת פתוחה לחזור לקבוצה. יש הרבה אנשים בעסק שמטילים ספק באמינות הסיפור, וטוענים שהנ"ל נעשה כדי שהצופים לא ידעו מי ינצח בין גולדברג ללסנר, הרי אם שניהם עוזבים, אז אין לדעת. כל זה שטויות לדעתי, כי מקמהן לא חושב ככה. לדעתי מדובר בפרסום שמקמהן רוצה להשיג ל- WWE ע"י החדרתו של ברוק לסנר ל- NFL ואז חזרתו ל- WWE. רבים טוענים שמקמהן רצה לעשות את אותו הדבר עם ברט הארט ו- WCW, אבל הכל השתבש כאשר אוון נהרג. אני סבור שאכן מדובר בתעלול פרסומי כדי לתת חשיפה גדולה יותר ל- WWE ע"י שימוש ב- NFL, או שבכלל שני הארגונים ישתמשו אחד בשני, אין לדעת (למרות של-NFL המצליחה אין סיבה לעשות זאת). לשאלתך, לדעתי הדבר היחיד שהם יכולים לעשות זה לתת לאוסטין להכניס לשניהם סטאנרים לאחר שאחד מהם ניצח ולשים את הדגש על אוסטין ולהשאיר ציפייה שאם וכאשר אחד מהם יחזור, אז הוא יחזור לקרב נגד אוסטין.

אלון מפתח תקווה שואל: תגיד מי שאלוף הוא שומר על החגורה לתמיד? גרי עונה: לא, החגורה מוחזרת למחלקת האביזרים של ה- WWE, זאת לאחר תוכניות טלוויזיה. לאירועים אשר לא משודרים בטלוויזיה (house shows) המתאבקים מקבלים העתק של החגורה.

ברוך מנתניה שואל: למה WWF שינו את השם ל- WWE? גרי עונה: ב- 1963 World Wide Wrestling Federation נוסד. עם שינוי מבנה הארגון, השם שונה ל- World Wrestling Federation בשנת 1979. הארגון שלנו חתם הסכם עם ארגון החיות בשנת 1994 - World Wide Fund , (אשר למיטב ידיעתי נוסד לפני שנות ה-60) להשתמש באותן ראשי התיבות. לכאורה (Fund טוענו ושכנעו את השופטים) שהארגון שלנו הפר את החוזה ולאחר מאבקים משפטיים, הארגון שלנו הפסיד את הזכויות לראשי התיבות "WWF". לכן הוחלט על שם חדש - World Wrestling Entertainment במאי 2002.

אלכס מהרצליה שואל: מה קרה ל- WCW? גרי עונה: World Championship Wrestling נוסד רשמית בשנת 1988, לאחר שהביליונר טד טרנר קנהמג'ים קרורט את ה- Jim Crocket Promotions, אשר עד אז רצה תחת הדגל של ארגון ה- NWA. טרנר שינה את שם הארגון ל- WCW, אבל עד שנת 93 אליפות ה- NWA היתה מזוהה עם WCW. כאשר העסקים של WCW היו על הפנים, טרנר קידם את אריק בישוף ואפשר לו לחתום עם האלק הוגאן בקיץ 94, חלק מעסקת האבקות+סרטים של טרנר שהוא ישתתף בהם. העסקים השתפרו ואז בקיץ 96, שוב עם הוגאן, ע"י הפיכתו ל"רע" העסקים הרקיעו שחקים. באמצע 98 העסקים שוב פעם התחילו לרדת. שנה אחרי, כל שבוע ההנהלה הוחלפה, עד שלבסוף ביטלו את WCW לגמרי. בישוף ניסה לקנות את הזכויות לארגון עם כמה אנשים עסקים, אבל העסקה נכשלה. לאחר שטד טרנר הודיע שהוא אינו רוצה יותר האבקות על התחנות טלוויזיה שלו (TNT ו- TBS), מקמהן קנה את הזכויות ל- WCW, לכל השמות, ארכיון קלטות וכו', תמורת סכום קטן יחסית ועכשיו הוא עושה מזה כסף לא רע, ע"י מכירת קלטות ו-DVD אשר כוללים קרבות ואירועים מ- WCW ו- NWA.

ויקטור מראשון שואל: מה דעתו של ריק פלייר על הולק הוגאן? גרי עונה: אני אתן לך ציטוט של פלייר ממהדורה מיוחדת של "האובזרבר" של מלצר, 100 המתאבקים הגדולים בכל הזמנים. פלייר: "הוגאן הינו ותמיד היה מקור האטרקציה הגדול בתולדות הרסלינג. הוגאן סלל את הדרך למתאבקים כמו רוק ואוסטין למיין סטרים, סרטים וטלוויזיה, בין השאר. הוא עזר לפתח את העידן המודרני של הפרו רסלינג."