חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 10.11.05


ערוץ הספורט נענה לקריאות המעריצים וישדר PPVs: ה"שבוע ב-WWE" מגיע לספורט 5: תוכנית הסיכום של RAW וסמאקדאון בהנחייתו של טוד גרישאם בשם EXPERIENCE (השבוע ב-WWE) מגיעה ביום שישי לספורט 5 הרגיל (לא 5+). התוכנית מסכמת את הקרבות והאירועים החשובים ביותר מ-RAW וסמאקדאון, ובנוסף מראה קטעים שלא זכינו לראות מאותן תוכניות.

מדובר בהישג אדיר, שכן כעת ה-WWE תהיה משודרת גם ללקוחות הכבלים האנלוגיים וללקוחות שאינם מחוברים לספורט 5+. בדומה לארה"ב, אפשר יהיה לעקוב אחר העדכונים השבועיים בחינם, אבל כדי לראות את התוכניות והאירועים הגדולים (PPVs), הלקוחות יצטרכו להזמין את ספורט 5+.

ואם כבר מזכירים את ספורט 5+, האירוע הגדול הבא שישודר בערוץ יהיה "טאבו בשלישי". יותר פרטים בקרוב. תודה לערוץ הספורט.

הגרסה הבין-לאומית: אוהדים חדשים אשר מגלים שהתוכניות בארה"ב (RAW וסמאקדאון) משודרות באורך שעה וחצי (ללא פרסומות) תוהים למה ספורט 5+ מקצרים את התוכניות. להלן התשובה וההסבר:

ערוץ הספורט משדר את התוכניות כפי שהן נתקבלו. ב-WWE עורכים במיוחד גרסאות בין-לאומיות קצרות יותר עבור אזורים חדשים בהם הפופולריות של ה-WWE עדיין לא בשחקים (משמע שה-WWE עדיין לא הגיעו לסיבוב הופעות ולא הרוויחו מיליוני דולרים). בארה"ב, הפופולריות של ה-WWE בירידה עקב יותר מדיי זמן מסך של אותן תוכניות, לכן לעניות דעתי, עדיף שמשדרים אצלנו את הגרסאות הבין-לאומיות המקוצרות, כי זה משאיר את הצופים רעבים לעוד היאבקות. אם היו משדרים את הגרסאות המלאות, אני חושש שהתוכניות היו נמאסות על רבים מהצופים במהרה.

הגרסה הבין-לאומית מציגה את הקרבות והקטעים העיקריים שהתרחשו באותה התוכנית, ואם קטע לא נכנס עקב מגבלת זמן, אותו קטע יוצג ב"השבוע ה-WWE" בספורט 5.

למה לא משדרים את ה-WWF: אוהדים רבים שואלים אותי למה לא משדרים תוכניות קלאסיות של WWF, למרות שכן משדרים תוכניות קלאסיות של ה-WCW. להלן התשובה:

כפי שכתבתי לפני כמה שבועות, לאחר תביעה של הארגון החיות העולמי שראשי תיבתו גם WWF, וינס מקמהן שינה את שם החברה ל-WWE ובגלל זה אסור לשדר כל תוכן ישן של WWE שכולל סמלים או אזכורים של WWF במהלך השידור.

ערוץ הספורט מאד רצה לשדר את התוכניות הקלאסיות של ה-WWF, אבל בגלל האיסור הנ"ל זה לא התאפשר. לדעתי, כיוון שקלטות ה-WWF נרכשו ע"י ערוץ הספורט, ה-WWE יכלו לערוך את אותם האירועים אצלם (כדי לצנזר סמלים ואזכורים ל-WWF) ולשלוח את הקלטות הערוכות לערוץ הספורט. הכתובת לתלונות בנושא היא ה-WWE בסטמפורד, קונטיקט, ולא ערוץ הספורט.

למה הקרב בין ג'יי.בי.אל לריי מיסטריו לא שודר? אוהדים רבים התבאסו לגלות שדילגו על הקרב הזה במהלך שידור NO MERCY ובשידור החוזר ביום ראשון. הערוץ התנצל על התקלה והשקיע משאבים ומאמצים רבים כדי לתקן זאת ושידר את האירוע במלואו ביום שלישי אשר כלל את הקרב בין מיסטריו לג'יי.בי.אל. האשמה על התקלה מוטלת על כתפיי מסיבות שאיני יכול לפרט ואני מתנצל על כך באופן אישי, לכן אין להאשים את ערוץ הספורט, אלא רק להודות על שאכפת לו מאוהדי ההיאבקות כפי שלא היה אכפת לאף גוף שידור אחר ששידר היאבקות.

חדשות השבוע ב-WWE – פרישות וביקורים: ג'רי ג'ארט, אביו של ג'ף ג'ארט (מהמתחרה TNA) הגיע למשרדי ה-WWE מלווה באולג פרודיוס הרוסי. כשתמונתו מתנוססת על דף הבית של WWE, המתחרים ב-TNA היו בהלם, וזה בדיוק מה שכריס צ'אמברס, האחראי החדש על אתר ה-WWE רצה.

לאחרונה יש מגמה באתר WWE לסקר את המתרחש בארגון באופן פנימי, ללא קשר לעלילה או דמויות, דבר שמעניין ומושך את אוהדי ה-WWE כדי להיכנס לאתר כל יום לקרוא חדשות מעניינות.

באתר יש ראיון אחרון עם כריסטיאן שפרש לאחרונה מה-WWE. בראיון כריסטיאן מספר על כך שהוא לא חידש את החוזה שלו כי הוא מותש מלו"ז ההופעות של ה-WWE ומעדיף להתרכז בכיוונים אחרים בחייו. הוא משאיר פתח לחזרה ואומר שהוא לא אמר את המילה האחרונה שלו בעולם ההיאבקות המקצועית.

בחזרה לפרודיוס. מדובר בהר של אדם אשר מתנשא לגובה 1.96 מ' ומשקלו 145 ק"ג. האיש מאד חזק ומסוכן, עם רקע באומנויות לחימה, היאבקות, סמבו ועוד. הוא אומן ע"י אולג טקטרוב הזכור לנו משידורי ה-UFC בערוץ (שמככב בימים אלה בסרטים בהוליווד) ובימים אלה הוא(פרודיוס) משחק בסרטי קולנוע, טלוויזיה והצגות תיאטרון בכל רחבי ארה"ב. אם הוא אכן יגיע ל-WWE, אז הוא יהיה המתאבק הרוסי(אוקראיני) האמיתי הראשון בתולדות ה-WWE.

סיפור מהעבר – החוק וסדר של האלק הוגאן: בשנת 1985, האלק הוגאן ומר טי התארחו בכל מקום (כולל SNL) כדי לקדם את רסלמניה 1, ובין תוכניות האירוח הם גם התארחו בתוכניתו של ריצ'ארד בלצר (כעת בחוק וסדר – מדור מיוחד) בשם "Hot Properties". הוגאן הדגים על בלצר השברירי את ביצוע נעילת הראש, לבקשת בלצר, חייבים לציין.

כשהוגאן עזב את בלצר, הוא היה מעולף והתמוטט כשראשו פוגע בשולחן. הפגיעה גרמה לחתך עמוק בראשו ובלצר החל לדמם קשות. הוא נזקק לכמה וכמה תפרים כדי לסגור את הפצע.

למרות שהוא עצמו ביקש את ביצוע המהלך, בלצר תבע את הוגאן וה-WWE ומאוחר יותר הם הגיעו להסדר מחוץ לבית משפט כשהלקח הנלמד הוא: אם מנחה שברירי עם צוואר של עיפרון מבקש ממך לבצע נעילת ראש, תחשוב פעמיים לפני שאתה נוגע בו.