חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

טור אישי מאת גרי רויף באתר ערוץ הספורט 29.04.06


עדכון - הופעה של WWE בישראל: המתאבקים שחתמו והבטיחו את בואם לארץ בינתיים הם: ה"איש החזק בעולם" מרק הנרי, קורט אנגל וה"זאבון" כריס בנואה. תתעדכנו כאן בטור הבא בנוגע למתאבק הבא שיחתום ויבטיח את הגעתו לישראל.

באור הזרקורים - ריי מיסטריו:

אפשר לומר שריי מיסטריו הפך לאחד המתאבקים הפופולריים ביותר בענף ההיאבקות המקצועית בשנים האחרונות. כיום, לאור הביקוש לרכישת מסכות של ריי-ריי בארץ, אין כל צל של ספק שריי מיסטריו הוא המתאבק האהוב ביותר על ילדי ישראל. ילדים רבים ברחבי העולם מעריצים את ריי מיסטריו שמלהיב מליוני מעריצים בתרגילים האוויריים המדהימים שלו וגם משלב את הידע הנהדר שלו בהיאבקות טכנית והיאבקות קרקע.

אוסקר גוטיארז נולד ב-12 לדצמבר, 1974 בסאן דיאגו שבקליפורניה, ממש לצד גבול ארה"ב-מקסיקו. דודו של ריי-ריי היה ריי מיסטריו המקורי שהלהיב אלפי מעריצי היאבקות במקסיקו בשנות ה-70 וה-80. (במקסיקו לענף קוראים "לוצ'ה ליברה". משמע: היאבקות חופשית).

דודו, ריי המקורי, עזר לאמן את ריי שהתחיל את הקריירה שלו בגיל 14 ביחד עם קונן וסייקוזיס. מאז 1989 ריי התאבק תחת השמות קוליברי (ציפור בשם יונק הדבש, בזכות יכולתו לעופף), וסופר ניניו (סופר ילד). לבסוף, ריי קיבל רשות מדודו להתאבק תחת שמו, ריי מיסטריו הבן (פירוש השם הוא "מלך המסתורין") והרקיע שחקים.

מיסטריו זכה להצלחה עצומה בארגונים הגדולים במקסיקו וזכה בכל תואר אפשרי שם. בתום הפיכתו לגיבור במקסיקו, ריי נסע ליפן והפך להצלחה מסחררת גם בארץ הסושי והקימונו. גיבורנו לכד את מבטו של מנהל הארגון ECW (הידוע בשל היותו מחתרתי ואלים) בשם פול היימן והאחרון הזמין את מיסטריו להתאבק בארגון השלישי בגודלו בארה"ב. זה זיכה אותו בתשומת לבו של אריק בישוף, מנהל WCW ומאז סיפורו כבר ידוע לכולנו.

ריי-ריי הלהיב מילינוי צופים מאז שהגיע ל-WCW, כולל צופים פעורי פה כאן בישראל. (שידורים קלאסיים של WCW עדיין משודרים במשך השבוע בספורט 5+). תוכלו להיות בטוחים שכאשר הוא יגיע(והוא יגיע!) לארץ ב-27 ליולי ויופיעו באותו היום ולמחרת בהיכל נוקיה, ילדי ישראל יבואו בהמוניהם לעודד את גיבורם לצד הורים וחברים.

**עדכון רסלמניה: אחרי זכייתו של מיסטריו באליפות ברסלמניה המון מבקרים מדברים על כך שבשל גודלו של מיסטריו הוא אינו אמין בתור אלוף עולם "במשקל כבד". אני חייב לציין שבניגוד לאגרוף או כל ספורט תחרותי אחר, בהיאבקות המקצועית שלנו תוארי "אלוף WWE" ו"אלוף העולם במשקל כבד" אינם מחייבים מתאבקים להיות במשקל כבד. שני התוארים הנ"ל מסמלים אליפות שניתן להשיג בכך שהקהל ועמיתיך מכירים בך כטוב ביותר בענף, ובכך שעמלת קשה כדי להגיע למעמד הזה. לכן, הביקורת על מיסטריו, שלא מגיע לו להיות אלוף בשל משקלו וגובהו אינה רלוונטית מבחינתי. שני התוארים הנ"ל מייצגים מתאבקים טובים או רעים (במובן של דמויות) שמושכים קהל ושאפשר לבנות סביבם עסק. נחיה ונראה אם מיסטריו יצליח כאלוף.

אוהבים נקניקיות? לא! - אוהבים פיצה!

מכירים את הדיווה/מתאבקת ויקטוריה? בזמן שב-WWE לא מנצלים את הכישרון שלה בהיאבקות ומציגים אותה כאובייקט מיני בכל שבוע (בגרסא הבין-לאומית שלנו אנו לא רואים את הקטעים הללו), היא חשבה לנכון לנצל את כישרונה בעסקי הבצק – אפיית פיצה.

כשהייתה צעירה בסאן ברנרדינו, קליפורניה, ליסה מארי וארון (בשמה האמיתי) הייתה שומעת מאביה סיפורי פיצה על דודה, טוני "השמן", שעבד בעסקי הבצק, ומשם ליסה חשבה על השם למקום - "הפיצריה של טוני השמן" (Fat Tony`s Pizzeria).

אז אתם נוסעים לטייל בארה"ב ונתקעים בעיר לואיוויל במדינת קנטאקי, תשאלו איפה זה 9910 לין סטיישן רואד ותוכלו להגיע לאכול עם ויקטוריה (ואולי מתאבקים נוספים שמגיעים לאוכל שם כשה-WWE מופיעים בעיר) – רק תוודאו שאתם מגיעים בסופי שבוע, כי ויקטוריה לא נמצאת שם רוב הזמן בגלל מחויבתה ל-WWE.

מעניין מה יקרה אם קרליטו המגניב היה פותח מזללה שכזאת? הבה נדמיין את הפרסומת...

"אנו מתכבדים להזמין אתכם לאכול במקום הכי מגניב בסביבה – במסבאתו של קרליטו. תפוחים, אגוזי קוקוס, ושתייה קלה לכולם. רק זכרו... השפים יורקים באוכל של אנשים שאינם רוצים להיות מגניבים."

קצת חדשות:

לאחר שיישב את התביעה בינו ל-WWE, ברוק לסנר הודיע שהוא וחברתו מזה שנתיים, רינה "סייבל" מרו עומדים להתחתן בחודש הבא. מרו, המבוגרת מלסנר בכמה שנים טובות הייתה נשואה למרק מרו ולהם בת משותפת. בראיון אחרון ברוק לסנר אמר שיש בכוונתו להיכנס לעולם ה-MMA – קרבות ללא חוקים (פרייד ו-UFC ודומיהם) ולהמשיך להתאבק ביפן על בסיס חודשי.

VH-1 הודיעו שהתוכנית "הוגאן יודע הכל" תמשיך גם לעונה השלישית. בינתיים בארה"ב משודרת העונה השנייה. בגרסה האירופאית של הערוץ (שאנו קולטים) העונה השנייה צפויה לעלות בעתיד הקרוב. התוכנית זוכה לפופולריות גדולה באירופה ואפילו בישראל. כל חבריי שמכירים אותי ויודעים על היותי מעריץ הוגאן מושבע מתקשרים אליי מדי שבוע כדי להודיע לי על שידור הפרקים. נמשיך לעקוב.

ואם דיברנו על VH-1, חברת האם - MTV מתכוונת לשדר ליגת היאבקות חדשה בשם " Wrestling Society X" עם כוכבי עבר כמו שון "X-Pac" וולטמן וג'סטין קרדיבל. התוכנית תצולם עם זירה מלוכלכת, עם קהל שיכתר את הזירה בסגנון "Mosh Pit" ועם להקת רוק שתרעיד את המקום באמצע האירוע. נעקוב גם אחרי זה. כיוון ש HEAT של ה-WWE לא שודרה ב-MTV אירופה בזמנו, אני בספק שזה ישודר אצלנו, אבל נחיה ונראה.

זוכרים את שומר הראש של קרליטו – חזוס? בשבוע האחרון, באירוע אמנויות לחימה משולבות, באטרבין (אותו אחד שקרע לבארט גאן את הצורה ברסלמניה 15), הכניע את אהרון אגילרה (חזוס) עם חניקה תוך דקה.

מצבו של הארדקור הולי רע מאד. לאחר שעבר ניתוח במרפק נגיף ה סטפילוקוקוס תקף אותו בחוזקה וכעת הולי נזקק לאנטיביוטיקה חזקה כדי לשרוד. מדובר בטפיל מאד מסוכן. מתברר שהוא כבר תקף את הולי בשנה שעברה, אבל הולי התגבר עליו בעזרת אנטיביוטיקה. הפעם הנגיף נראה חסין בפני האנטיביוטיקה ויהיה קשה להיפטר ממנו. לפני שבוע היה חשש שהולי יאבד את זרועו שכן הנגיף התפשט לעצם הזרוע. החזיקו אצבעות לבוב הולי. כולנו מקווים שהוא ייצא מזה במהירות. החלמה מהירה!

לפני שנה נפטר כריס קנדידו (סקיפ). בדומה להולי, הוא עבר ניתוח בקרסולו ומסיבות טרגיות נפטר בשל קריש דם קטן שעלה ממקום הניתוח אל הלב. יהי זכרו ברוך.

כריסטי האמי, זוכת תחרות חיפוש הדיוות לפני שנתיים, תככב בסרט אימה "מלאכים שחורים" לצדו של כריסטופר נייט (פיטר בריידי). הדור הצעיר אולי יזכור את נייט מהעונה האחרונה של ה"חיים המשוגעים" ששודרה באקטרה הוט בכבלים. גם חברתו, אדריין קארי, זוכת העונה הראשונה של סדרת הריאליטי ה"דוגמנית הבאה" שנמרחה עליו במהלך הסדרה, תככב גם בסרט. האמי עדיין לא סיימה עם ההיאבקות. צפו לראות אותה בקרוב, אבל לא ב-WWE.

דווח שסטייסי קיבלר השתכרה בכ-350 אלף $ על הופעתה ב"רוקדים עם כוכבים" – הסדרה האמריקנית ממנה נלקח הרעיון לסדרה ששודרה אצלינו. עדיין לא ידוע אם קיבלר תחזור לפעילות ב-WWE בשל העניין שיש בה מצד הוליווד. אנו נעקוב... ד

חדשות מהשטח:

כתב השטח שלנו, תומר שטרן, בדיווח מיוחד ממאחורי הקלעים:

כולנו אוהבים את האקשן, הטלנובלה, הדרמה והקומדיה המשודרת מידי שבת תחת השם WWE. אבל אני פה כדי להראות לכם שהאירועים המתרחשים מאחורי הקלעים של ראו וסמקדאון מסקרנים לא פחות מהתכניות עצמן.

כמובן שכאשר שמדברים על חדשות ברסלינג צריכים להיות זהירים מאוד. אסור לכם להאמין לכל דבר שאתם קוראים ברשת. היום כל ילד חושב שהוא עיתונאי, ולכן חדשות מגוחכות כמו "גולדברג מתאבק ביפן וחוזר בקרוב ל-WWE" וכמו "ברט הארט יחזור ברסלמניה" ניתן למצוא על בסיס יומי. החוכמה היא לדעת לסנן את מה שאתם קוראים ולקחת כל דבר בעירבון מוגבל.

בטור זה אנצל את הניסיון הרב שרכשתי במשך השנים במעקב הדוק אחר תחום הרסלינג ואביא לכם את החדשות האמינות ביותר ברשת.

אז לאחר ההקדמה הארוכה הגיע הזמן לקצת חדשות:

הנושא החם ביותר בימים האחרונים הוא ש-WWE מתכוונים להקים גוף שלישי נוסף לראו וסמקדאון שיקרא ECW. מדובר בגרסה מחודשת של ליגת ההאבקות הפופולארית שפשטה רגל בשנת 2001. ככל הנראה מתאבקים כמו רוב ואן דאם, ננזיו ואחרים יעזבו את ראו וסמקדאון ויצטרפו לגוף החדש. ידוע ש-WWE כבר שלחו חוזים למתאבקי עבר של ECW כמו סאבו, בולס מאהוני ואחרים. הכל עדיין טרי ולכן עדיין לא ברור אם תהיה לECW תכנית טלביזיה קבועה. בכל מקרה ביולי הקרוב יתקיים ארוע גדול חד פעמי של ECW. נמשיך לעקוב אחר הסיפור.

הבוגימן נפצע מספר ימים לאחר רסלמניה באירוע לא מצולם ולכן לצערנו ככל הנראה לא נראה אותו מגיע לארץ ביולי. לעומתו, רנדי אורטון שהושעה לאחרונה ל60 ימים מהחברה בגלל התנהגות לא הולמת מאחורי הקלעים, לא אמורה להפסיד את הביקור בארץ הקודש מכיוון שהשעייתו מסתיימת ביוני.

סיפור מהעבר:

בדיוק לפני 21 שנה נערכה תוכנית הבכורה של סאטארדיי נייט מיין איבנט (האירוע המרכזי של שבת). התוכנית צולמה בנאסאו קוליסאום ושודרה בשידור חי ברשת NBC. בקרב המרכזי, אלוף העולם במשקל כבד דאז, האלק הוגאן האגדי הביס את יריבו "קאובוי" בוב אורטון (אביו של רנדי) ; אלופת הנשים, ונדי ריכטר (מתאבקת נהדרת וגם אשתו של השדרן בספרדית הוגו סבינוביץ') הגנה בהצלחה על תוארה נגד מולה המופלאה. כמו כן, ריקי סטימבואט וה-U.S אקספרס (מייק "I.R.S" רוטונדה ובארי וינדהם) ניצחו את שיך הברזל (איירון שיק), ניקולאי וולקוף וג'ורג' ה"חיה" סטיל.

עוד לפני RAW וסמאקדאון, זאת הייתה תוכנית הדגל של ה-WWE וכמה שנים מאוחר יותר, ב-88, הקרב החוזר בין האלק הוגאן לאנדריי הענק זכה ליותר מ-18 אחוזי רייטינג, הרייטינג הגבוה אי-פעם בתולדות הענף.

אינטרנט נגד טלוויזיה:

99% מקוראי המדור מכירים את תופעת הורדת תוכניות ההיאבקות מהאינטרנט. למעשה, רוב מעריצי הגרעין אינם עוקבים אחר השידורים בספורט 5+, אלא מורידים הכל וצופים בכל התוכניות יום אחרי שהן משודרות בארה"ב.

אכן מדובר בתופעה לא חוקית וה-WWE עושים מאמצים רבים כדי לתפוס את אלה אשר מספקים את שירות ההורדות ואת אלה שמעלים את התוכניות לשרתים. ה-WWE במיוחד מחפשים אחר אלה שמעלים את אירועי ה-PPV בתשלום שלהם.

בארה"ב, RAW, סמאקדאון ותוכניות אחרות משודרות בחינם ברשתות USA ו-UPN, אך את הספיישלים (PPVS) שאנו מקבלים באיחור של חודש בחינם, מעריצים בארה"ב מקבלים לאחר שהם נאלצים להיפרד מכ-40$ - עלות הצפייה בספיישל חודשי.

אין ספק שאחרי שאיכזבו את מעריצי ההיאבקות הישראליים כך כך הרבה שנים, הם מוצאים מקלט בהורדות הנ"ל בגלל שאינם סומכים על ערוצי הטלוויזיה שישדרו את התוכניות לטווח ארוך, וזה מוצדק, אך צריך להבין שמדובר אך ורק בכאלף כאלה, בזמן שלמעלה מחצי מיליון בתי אב בישראל זוכים להיחשף לשידורי ה-WWE דרך ספורט 5+. לכן, כל הבקשות לסגור פערים, לשדר בשידור חי ולשדר תוכניות מלאות אינן רלוונטיות כרגע, כל עוד ה-WWE רק צובר תאוצה ועדיין לא מבוסס היטב בארץ.

על כל אחד שמאמין בהצלחת ה- WWE בארץ יש שלושה שבטוחים שההצלחה הזאת תגיע לסיומה אחרי ההופעה. דבר אחד בטוח – הסיבה היחידה להצלחה הגדולה של ה-WWE בארץ היא בזכות ספורט 5+ והחשיפה שיש ל-WWE באה בזכות הערוץ. הכל תלוי קודם כל, ולפני הכל, בהמשך השידורים של הארגון בערוץ.

ניתן להתווכח על הנזק שהאינטרנט גרם לענף ההיאבקות המקצועית, אך לדעתי לא חשוב דרך איזו מדיה נחפשים לענף – כל עוד הופכים למעריצים לאחר מכן הענף תמיד ישגשג.

ברט הארט פעם פגש ילד אצל הרופא שיניים שלו, והילד סיפר לו שהוא המעריץ הכי גדול שלו. ברט שאל אותו מה היה הקרב שלו שהילד הכי אהב, והילד השיב: "אף פעם לא ראיתי אותך מתאבק, אבל אתה המתאבק הכי אהוב עליי במשחק של ה-WWE בפלייסטיישן".

ה-WWE מבקשים - אל תעשו את זה בבית:

לאחרונה מגמת מקרים בהם ילדים נפגעו כתוצאה מחיקוי מהלכי היאבקות עלתה משמעותית. בכלי התקשורת נתקבלו אין-ספור דיווחים לאחרונה בנושא.

אני פונה לכל הילדים ובני-הנוער ומבקש בכל לשון של בקשה – הפסיקו לחקות את התרגילים שאתם רואים ב-WWE, TNA או ארגונים אחרים! המהלכים הללו מבוססים על שיתוף פעולה ואימונים של שנים. המהלך הכי פשוט יכול לגרום לפגיעה חמורה ולשיתוק.

בשנת 1995 משרד התקשורת הזמין מפרופסור דפנה למיש, ראש החוג לתקשורת באוניברסיטת תל-אביב מחקר על האלימות בבתי ספר תחת השפעת תוכנית ה-WWF (דאז). בעקבות המחקר (בעיקר בגללו למרות שהיו גם סיבות אחרות) שידורי ה-WWE בוטלו בערוץ הספורט והוטל חרם על מכירת מוצרי WWF. אני פגשתי את הגברת למיש כששנינו התראיינו בתוכנית "גילוי נאות" עם חנן עזרן בערוץ הראשון, ומאחורי הקלעים שכנעתי אותה שבזכות ההזהרות שיש כיום במהלך התוכניות של "אל תעשו את זה בבית", והעובדה שהתוכניות אינן מיועדות לילדים מתחת לגיל 14 יש מודעות לסכנות. הייתכן שטעיתי?

לכן, אם אתם רוצים לראות את ענף ההיאבקות פורח בישראל, ואם אתם רוצים שה-WWE יגיעו להופיע בהיכל נוקיה כמתוכנן וכו'... אל תחקו את המהלכים שלהם בבית ספר, בבית או בחצר!

ניתוח סקר אחרון:

כ-1,400 קוראים הצביעו בסקר האחרון שביקש לדעת אם הייתם רוצים לראות מתאבקים ישראליים מה-IPWA או מכת מדינה במופע של ה-WWE בארץ.

53% השיבו שכן, בזמן ש 46% השיבו שלא.

בארץ קיים ארגון היאבקות מקצועי (שעבדכם הנאמן הקים בשנת 2001) בשם IPWA או Israeli Pro Wrestling Association. מתאבקי הארגון זכו להשתתף בסדרת ההיאבקות הקומית "מכת מדינה" ששודרה בערוץ ביפ בכבלים (עם עבדכם הנאמן כאחד היוצרים ובתפקיד הרב סוויסה) שהתבססה על הרעיון של סגירת חשבונות בין נציגים ממגזרים שונים בתוך זירת היאבקות.

בין הכוכבים שלנו תוכלו למצוא את ג'ואי טיילק הנהדר שהתאמן באקדמיה של שון מייקלס בסאן אנטוניו עם פול לונדון ובראיין קנדריק (שהם מהמחזור שלו) אשר כעת עושים חיל בדיוויזיית הזוגות בסמאקדאון ; יוסי השור, הוואי אלן, שרון הבריון, ג'מפינג לי, ניו-יורק רוזנפלד, כריס קורבין, ה"מגל הרוסי" יבגני ליידר, עומרי בללי, עמרי אילן, עודד "גלוטאוס" רוזנברג, טאף אסף, גילעד דליות, התליין האדום, ה"מתנקש" נועם עמית שהתאמן בדאנג'ן של האחים הארט, אייס הזועם ועבדכם הנאמן – "מר פרו רסלינג הישראלי" גרי רויף.

ב-WWE נהוג להשתמש במתאבק מקומי בהופעות החיות שלהם מחוץ לארה"ב. השאלה היא: האם מישהו מהנ"ל טוב דיו כדי להרשים את ה-WWE, או שמא אולי מתאבקים אחרים כמו דורון "המורה" דגני, "בולדוזר" רביע זידן, "5 כוכבים" בר פלד או אפילו MC נמר יזכו לעלות לזירת WWE?

נחיה ונראה...

סקר חדש:

הסקר החדש הוא - "איזו תוכניות אתם אוהבים יותר: RAW או סמאקדאון?". אני אשמח לקרוא את הנימוקים שלכם בתגובות.

לדעתי האישית, RAW כרגע היא התוכנית הטובה יותר. לא בגלל שיש שם מתאבקים טובים יותר, או כוכבים גדולים יותר (על זה ניתן להתווכח), אלא בגלל האווירה של התוכנית מהתחלה עד סוף.

שאלות ותשובות:

אסף שואל –

בנוגע למי רואה מה בלהתחשב בשנים בהם היו שידורים של האבקות בארץ... אני עוד זוכר את השידורים עם האחים ואן-אריק, ככה שאני שייך למה שנירקא: OLD SCHOOL :-)...ועדיין מכור. אני יודע שמדובר בספורט מבויים - אוהב אותו/ומעריך את האתלטיות שהמתאבקים מציגים - אבל גם אוהב את הספורט האמיתי (UFC...) שאלות קטנות בנוגע לספורט עצמו: 1) לפי מה נקבעים המנצחים והמפסידים בקרבות (ובמיוחד בקרבות של האירועים הגדולים) 2) בצמוד לשאלה מס` 1 - איך לעזאזל איפשרו ל-JBL לנצח את בנואה? גם אם מדובר בספורט מבויים, מתאבק טכני תמיד ינצח מתאבק בריון - את זה גם היה ניתן לראות ב-UFC, כאשר מתאבקים כמו: שמרוק וגרייסי היו מתעלים על כל מתאבקים אחר. 3) מה בדיוק הסיפור בין וינס מקמהן לשון מייקלס - ואיך לעזאזל וינס הרשה לעצמו להתמודד מול שון ברסלמניה - בתכלס אם כל הבימוי של ההתמודדות ביניהם - הוא היה יכול להיפצע באופן דיי רציני - לא?

גרי עונה –

1-יש צוות מאחורי הקלעים אשר אחראי על קביעת הקרבות שנקרא "בוקרים" מהמילה Book (רישום/קביעה), שאחראי לצוות את המתאבקים לקרבות, יש צוות כותבים שאחראי לכתוב עלילות ופרומואים (ראיונות) למתאבקים ויש צוות סוכני נסיעות שתפקידם להעביר למתאבקים את כל המידע הדרוש לפני שהם מגיעים למקום האירוע. כמובן שוינס מקמהן מאשר את הכל בסוף. אין חוקים בהקשר למנצחים ומפסידים. לפעמים המתאבק הכי טוב בארגון נאלץ לספוג הפסדים בגלל שאינו כריזמתי, ומצד שני מתאבק אחר שמתחתן עם הבת של הבוס זוכה להישאר באור הזרקורים כל עוד הוא רוצה.

2-קודם כל, כדאי שתדע שגם ב-UFC היו לא מעט קרבות עם קטעים מבוימים. שנית כל, כל מתאבק ב-WWE יכול לנצח כל מתאבק אחר בכל עת. ולשאלתך: ג'יי.בי.אל הוא "רע" והוא ניצח ברמאות, לכן אני לא רואה כאן כל בעיה. כך בונים עניין לסכסוך בין הטוב לרע.

3-לדעתי(לא עובדתית), התוכנית המקורית של וינס הייתה לכלול את ברט הארט בעלילה הזאת בכך שברט יהיה מעורב עם שון ובסוף יסלח לו ויחטיף לוינס על מה שעשה לו במונטריאול 1997 (למרות שבחיים זה בדיוק ההפך). לדעתי, הוא(וינס) פשוט הלך על תוכנית ב'. למרות שוינס ובנו, שיין, אינם מתאבקים, הם מסתכנים לא פחות מהמתאבקים הכי קשוחים שיש כשהם עולים לזירה.

Wwe 4 life שואל –

אם זה אפשרי הייתי רוצה לדעת מי אחראי על הבאת ה.wwe

ויש לי עוד שאלה האם הכל בwwe זה זיוף או שהם באמת נפגעים לפעמים הכוונה היא למשל האם באמת בקרב בין אנדרטייקר למיק פולי "בהייל אין אה סייל" האם בנפילה הוא באמת נפגע ובאמת עבר ניתוחים או למשל האם ה619 אמיתי ועוד תרגילים זה שאלה שחיפשתי עליה תשובה הרבה מאוד זמן ואשמח מאוד לקבל תשובה מדויקת תודה רבה

גרי עונה –

חברת רוברטו – סוכנות דוגמניות אחראית על הפקת האירוע של ה-WWE בארץ.

אם כבר הזכרנו אותם, הבא נדמיין את מיה בוסקילה שרה את התקווה באירוע... לא משהו שכדאי לעשות, כי שמעתי שאנשי ההפקה השמיעו למרק הנרי כמה שירים של מיה בוסקילה והוא מחץ את הדיסק כמו בוטן. לא חדשות טובות למיה.

כשאתה אומר "זיוף", אתה מעליב כל אחד שעובד בענף ההיאבקות המקצועית/קאץ'. המונח הנכון הוא "לביים". הנפילות כואבות – צריך ללמוד שנים איך ליפול נכון, המכות שנכנסות נכון פחות כואבות, אבל המכות שנכנסות לא נכון – מאד כואבות.

מה שמיק פולי עשה ב-HELL IN A CELL (תא גיהינום) היה פעלול מאד מסוכן והוא הקריב את עצמו כדי לזכות את ה-WWE בחשיפה ופופולריות. הוא לא נזקק לניתוחים עקב זה אבל הוא סבל מכמה שברים טובים בגופו אחרי הנפילה הזאת. פולי הוא מומחה בנפילות מהסוג הזה. אדם רגיל היה נהרג באופן מיידי לאחר נפילה שכזו. צריך חישוב, תזמון מצד היריב (טייקר) וכמו כן תיאום עם אנשי תפאורה ובנייה מיוחדת של השולחן או הפריט עליו נופלים. ב-WWE יש צוות שלם המורכב מאנשי בטיחות למקרים כאלה.

כל התרגילים שאתה רואה מבוצעים ע"י שיתוף פעולה ותיאום מושלם בין המתאבקים. טעות אחת קטנה יכולה להסתיים בפציעה חמורה, שיתוק או אפילו מוות (תקרא בהקשר זה את תשובתי על קאלי הגדול).

אבי שואל –

מיהו קאלי הגדול ומה גובהו?

גרי עונה –

גובהו של של קאלי הגדול 2.21מ'. הוא השתתף בסרט "The Longest Yard" עם אדם סנדלר בו השתתפו עוד מספר מתאבקים כמו בוב סאפ (הידוע גם לחובבי אומנויות לחימה מ-K-1), סטיב אוסטין וגולדברג.

לפני כמה שנים במהלך אימונים בקליפורניה הוא ביצע את תרגיל ה"פאוור בומב" על אחד התלמידים הנוספים וכתוצאה מהמהלך אותו תלמיד הקיא ואז מיד מת במקום. הוריו של התלמיד תבעו את רולנד אלכסנדר, מנהל הביה"ס להיאבקות על רשלנות. רבים טוענים שהתלמיד המשיך להתאמן עם דאליפ (שמו של קאלי) למרות שחווה זעזוע מוח קשה (לפני שעלה אתו לזירה) ושזאת הייתה רשלנות מצד המאמן לאפשר לו להמשיך להתאמן. מדובר במהלך מאד מסוכן, בדומה לכל שאר התרגילים – אז קחו את זה בחשבון. לא סתם מזהירים אתם לא לעשות את זה בבית.