האלק הוגאן פוטר מה-WWE על התבטאות גזענית והמניה של הארגון צנחה

האלק הוגאן פוטר על התבטאות גזענית - מאת גרי רויף | 25.7.15


המתאבק האגדי האלק הוגאן ששמו מזוהה עם ה-WWE וההיאבקות הבידורית מזה שלושה עשורים פוטר אמש בעקבות התבטאות גזעניות שאמר בקלטת סקס מלפני 8 שנים. שמו וכל האזכורים עליו הוסרו מהאתר הרשמי של ה-WWE.

המתאבק האגדי האלק הוגאן פוטר מה-WWE וכל האזכורים עליו הוסרו מהאתר הרישמי WWE.com לאחר שפורסם תמליל שיחה מדבריו מלפני 8 שנים. בהקלטה הוגאן מבקר את בתו, ברוק, על כך שהיא יוצאת עם מפיק שחור. בין היתר הוגאן השתמש במילת הגנאי "ניגר" שמזוהה כפוגענית כלפי הציבור האפריקאי-אמריקאי בארה"ב והודה שהוא קצת גזען בכל מה שקשור לנושא.

הוגאן מיד התנצל עם פרסום הידיעה וכתב בחשבון הטוויטר שלו שהדברים אינם מייצגים את האדם שהוא ושאף אחד אינו מושלם. בעוד שרבים החליטו לצלוב את הוגאן על כך, המתאגרף האגדי ואחד האלופים הגדולים בתולדות האגרוף המקצועי ג'ורג' פורמן דווקא בא להגנתו של חברו מזה 20 שנה כשהוא מספר לאתר TMZ שהוגאן איננו גזען ושהוא בחור טוב. בנוסף לפורמן מעריצים נאמנים רבים הביאו בו תמיכה ואף החלו בקמפיינים להחזרתו לארגון.

הדברים נאמרו במהלך רגע אינטימי מלפני 8 שנים זמן קצר לאחר שהוגאן התגרש מאשתו. הרגעים האינטימיים הוקלטו ללא ידיעתו של הוגאן ע"י שדר הרדיו "באבה דה לאב ספונג'", מי שהיה חברו הטוב לפני כן ואיש סודו, שמכר את הקלטת לאתר הרכילות Gawker. הוגאן תבע את באבה, אשתו (שמככבת בקלטת) ואת האתר שפרסם את הקלטת על סה"כ 100 מיליון דולר והדברים צצו במסגרת התביעה.

האלק הוגאן הוא ללא ספק המתאבק המזוהה ביותר עם ה-WWE ב-30 השנים האחרונות. משנות ה-80 בשיא הפופולריות של הרסלינג בעולם כאשר 93,000 צופים באו לראותו מטיח את אנדריי הענק לקרשים ברסלמניה 3 במישיגן. בעוד שהואן אריקים חגגו אצלנו על המרקעים במוצאי שבת בערוץ לבנון, האלק וחבריו מה-WWF היו מותירים אותנו דבוקים לערוץ הירדני עד השעות הקטנות של הלילה. לאחר מכן בשנות ה-90 ה-WWF באו לארץ וכוכבים חדשים צצו על המסך, אך אף אחד לא שכח את ה"האלקסטר" שהמשיך לככב אצלנו על מרקעי הטלוויזיה גם אחרי שנעלם מהזירה עם סרטים כמו "אומנת עם שרירים", "קומנדו עירוני", הופעה מיוחדת בפרק של "משמר המפרץ" לצד פמלה אנדרסון והסדרה בכיכובו "רעם בגן עדן". לא עבר זמן רב עד שהוגאן צץ אצלנו שוב על המסך במסגרת שידורי ה-WCW כ"הוליווד" הוגאן ב-nWo ואז זכה לחזור ובגדול ל-WWE גם בשנות האלפיים כשב-2002 קיים קרב היסטורי מול "דה רוק" ברסלמניה של אותה שנה. מאוחר יותר הוגאן ומשפחתו כיכבו בתוכנית הריאליטי "הוגאן יודע הכל" בערוץ VH-1. אחרי כמה שנים של שיתוף פעולה מחודש עם ה-WWE דרכיהם נפרדו.

הוגאן חזר שנה שעברה ל-WWE בתור אטרקציה בכדי לקדם את ערוץ ה-WWE (שזמין גם בארץ ב-9.99$ לחודש) וכ"שגריר" של הארגון לתקשורת בארה"ב ובכל רחבי העולם. לקראת רסלמניה 30 הופיע לצד ג'ון סינה בכל רשתות הטלוויזיה לפרסם את האירוע הגדול. ברסלמניה 31 השנה הוגאן הפגין נוכחות במהלך הקרב בין טריפל אייץ' לסטינג ואף תפס את מקומו כשופט בתוכנית הריאליטי "Tough Enough" ונראה היה לרגע שיש סיכוי קלוש לראותו בקרב אחרון וסופי של סגירת מעגל (למרות המגבלות הגופניות שלו) ברסלמניה 32 בטקסס. אך לאחר פיטוריו אמש נראה שמעריציו הרבים יצטרכו להשאיר את הקרב הזה רק בגדר חלום. לפי המסתמן הוא לא יחזור ל-WWE בזמן הקרוב, בדיוק הזמן הקריטי הזה שנותר לו כדי לקיים קרב פרישה אחרון.

למרות זאת, ה-WWE ידועים על יכולתם לסלוח, במיוחד אם יש סיכון לפגיעה כלכלית בחברה. ולפי הצניחה של המניה של WWE בבורסה היום שעלתה לארגון בכ-50 מיליון דולר, נראה שמדובר רק בעניין של זמן עד שהאיש והשפם ישוב לשתף פעולה עם הזירה הגדולה בעולם.


האלק הוגאן

הוא עוד יחזור
האלק הוגאן
Getty Images