חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

האלק הוגאן - מאת גרי רויף


האלק הוגאן (נולד ב-11 לאוגוסט, 1953) הינו המתאבק הכי מזוהה עם ענף ההיאבקות המקצועית, או ה"ספורט הבידורי" כפי ש-WWE מכנים את עצמם ברחבי העולם.

אחד המתאבקים הגדולים, הכריזמטיים והפופולריים בכל הזמנים. ביחד עם וינס מקמהן שעמד מאחורי הקלעים, האלק הוגאן היה זה שהעלה את ענף ההיאבקות המקצועית מהתעלה המקומית אל התהילה הכלל עולמית.

שמו האמיתי טרי בולאה, אבל העולם מכיר אותו כמתאבק הגדול ביותר בכל הזמנים, האלק הוגאן. אף אחד לא השפיע על ענף ההיאבקות המקצועית יותר מהאלק הוגאן. הענף היה קיים למעלה מ-100 שנה, אבל ההצלחה הגדולה הגיעה רק לאחר שמתאבק בשם האלק הוגאן עלה לזירה וגרם לאוהדי ההיאבקות ולצופים רגילים כאחד להשתגע עליו ובזכות כך להתמכר להיאבקות.

בשיא הפופולריות שלו הוגאן הפך לגיבור של מיליוני מעריצים: "האלק-מניאקס" (משוגעים על האלק) והיה להם למודל חיקוי. כשציווה עליהם להתפלל, לקחת ויטמינים ולהאמין בעצמם – זה בדיוק מה שמיליוני מעריציו השרופים עשו.

דמותו גדולה מהחיים של הוגאן זיכתה אותו בתהילה גדולה מזו של היאבקות. הוא הפך לדמות מבוקשת בטלוויזיה וקולנוע. זכה לככב בסרטים משל עצמו כמו "אומנת עם שרירים", וקיבל תפקידי אורח בסדרות טלוויזיה פופולריות כגון "צוות לעניין".

הכל החל כשהוגאן קיבל הצעה מסילבסטר סטאלון לככב בסרטו החדש, "רוקי 3". הוגאן חשב שמדובר במתיחה ואפילו זרק את ההצעה הזאת לפח בפעם הראשונה. למזלו הרב, סטאלון התקשר אליו באופן אישי כדי לוודא שהוגאן יהיה זה שיגלם את תפקיד "שפתי הרעם" בסרט "רוקי 3". הוגאן נתן את הסכמתו לגלם את התפקיד, אבל זה עלה לו ביוקר, שכן אביו של וינס מקמהן – וינס מקמהן האב (הבוס דאז) אמר לו שתפקידו להתאבק ולא לשחק בסרטים, ושאם הוא יבחר במשחק בסרטים, הוא יפוטר מיידית – וכך אכן קרה.

בזמן יציאת הסרט לאקרנים הוגאן התאבק ביפן ועבור ארגון ה-AWA שבסיסו במינסוטה. למרות שהוא גילם את ה"רע" בארגון, הקסם האישי שלו, ואישיותו הגדולה מהחיים גרמה לאוהדים לעודד אותו ולהריע לו במהלך הקרבות מול "הטובים" האחרים. לארגון לא נותרה כל ברירה מלבד להכיר בו כ"טוב" לכל דבר.

וינס מקמהן הבן, שזכה לשליטה בארגון מאביו, הצליח בחיזוריו אחר הוגאן, והאחרון הסכים לחזור ל-WWE (אז WWF). בחזרתו הוא עזר לבוב באקלנד להיפטר מה"רעים" והקהל (הקטן יחסית) הריע לו כפי שמעולם לא הריע לפני כן.

ואז הגיע היום הגורלי – ה-23 לינואר, 1984. האלק הוגאן, הגיבור האמריקני, התמודד מול אלוף ה-WWE במשקל כבד דאז, ה"איירון שיק" (שיך הברזל), הנבל מאירן. הוגאן חיסל את יריבו לאחר 5 דקות וזכה באליפות העולם במשקל כבד. תגובות הקהל ב"מדיסון סקוואר גארדן" היו היסטריות ומחרישות אוזניים. שיגעון האלק הפך למוכר בכל משקי הבית בארה"ב.

בשנת 1987, ברסלמניה 3, הוגאן השתתף בקרב הגדול בכל הזמנים מול אנדריי הענק. למעלה מ-93 אלף צופים נדחסו באצטדיון ה"פונטיאק סילברדום" בשיקגו. הוגאן הרים והטיח את הענק והצליח להביסו.

בשנת 1996, לאחר שפופולריות הענף דעכה מזה כמה שנים, הוגאן הקים, ביחד עם סקוט הול וקווין נאש, את קבוצת המורדים (בתהליך זה גם הפך ל"רע") שתשליט הרס ב-WCW ותעלה את ענף ההיאבקות המקצועית בחזרה לפסגת הזרם המרכזי בארה"ב ובעולם –n.W.o, ה-New World Order.

בשנת 2002 הוגאן חזר ל-WWE והתמודד מול ה"רוק". שוב, כמו כמעט לפני 30 שנה, הוגאן ה"רע" זכה לתשואות אדירות ב"רסלמניה" 18 בטורונטו. הקסם שלו עדיין פעל, שכן האוהדים עודדו אותו ושרקו בוז ל"רוק" הפופולרי. למרות שהפסיד, הוגאן זכה לקבלת פנים של גיבור.

כיום, האלק הוגאן ומשפחתו מככבים בסדרה "הוגאן יודע הכל" בערוץ VH-1 אשר משודרת במוצ"ש וב"סאמר סלאם" הקרוב הוגאן יתמודד מול "מחסל האגדות" רנדי אורטון.

שמו של האלק הוגאן ייחרט לעד לצד המונח "היאבקות מקצועית".


האלק הוגאן

האלק הוגאן