חוג ובית ספר להיאבקות בסגנון WWE בהדרכת גרי רויף

דוויין "דה רוק" ג'ונסון - מאת גרי רויף


דוויין ג'ונסון נולד ב-2 למאי, 1972 והוא דור שלישי למתאבקים. אביו היה רוקי ג'ונסון, אלוף זוגות לשעבר, וסבא שלו היה "היי צ'יף" פיטר מאייוויה. כאשר "דה רוק" רק הגיע ל-WWF בשנת 1996 קראו לו "רוקי ג'ונסון" על שמם של אביו וסבו ביחד, בדיוק כמו שעשו עם קורטיס אקסל, בנו של "מר פרפקט" קורט הניג.


ה-WWE ניסו לדחוף את דה רוק לשמיים בשנה הראשונה שלו וכתוצאה מכך הוא אף זכה באליפות הבין יבשתית. המעריצים לא אהבו את דה רוק והחלו לצעוק לו "Rocky Sucks!" במהלך הקרבות שלו. זה הוביל להצטרפותו למחנה הרעים של קבוצת ה Nation of Domination בהנהגתו של "פארוק" רון סימונס. זה היה כאן בתקופה זו שהרוק פרח.

מ-1997 ועד 2004 דה רוק הפך לאחד מכוכבי ההיאבקות הגדולים באותה התקופה ובכל הזמנים. היריבויות שלו עם "סטון קולד" סטיב אוסטין ברסלמניה 15 ו-16, הקרבות עם טריפל אייץ', במיוחד קרב הסולם בסאמר סלאם והקרבות הברוטליים מול מיק פולי, במיוחד ברויאל ראמבל 1999 שתועד בסרט "Beyond the Mat" הפכו את ג'ונסון לאגדת היאבקות.

במהלך קריירת ההיאבקות שלו, דה רוק היה ידוע בתור אחד שמתמחה בבידור הקהל מחוץ לזירה לא פחות משהוא יודע לבדר אותם בתוכה. משפטי המחץ של דה רוק הפכו לפופולריים בקרב המעריצים: "Shut your mouth and know your role", Finally The Rock has come back to...", "It doesn't matter what your name is" וכו' הפכו לכמה מהציטוטים האהובים בקרב חובבי הרסלינג באותה התקופה.

ברסלמניה 17 ב-2002 דה רוק נאבק מול האלק הוגאן בטורונטו, קנדה, מה שלדעתי היה אחד מחמשת הקרבות הגדולים בכל הזמנים בזכות האווירה והתגובות של הקהל הקנדי והעבודה של דה רוק עם המתאבק שבזכותו ענף ההיאבקות פרח - האלק הוגאן. השניים נתנו קרב שלא מהעולם הזה, ולמרות שהוגאן כבר היה בסוף הקריירה שלו הוא הצליח לגרום לדה רוק להיראות כמו מיליון דולר באחד הקרבות הגדולים שאי פעם נעשו בזירת היאבקות.

בשנה האחרונה דה רוק שוב הפך לאלוף ה-WWE לאחר ניצחון על CM פאנק ואז הפסיד את התואר לאיש שסוחב את ה-WWE על כתפיו בשנים האחרונות, ג'ון סינה, ברסלמניה 29.

יחד עם כל הישגיו הגדולים, דה רוק החזיק ב-10 אליפויות עולם , פעמיים באליפות הבין יבשתית, 6 פעמים באליפות הזוגות ופעם אחת זכה ברויאל ראמבל. ללא ספק רשימת תארים מרשימה.

לאחר הצלחתו בזירה, דה רוק עבר מהיאבקות למסך הגדול של הוליווד, אבל בניגוד לקודמיו (האלק הוגאן, רודי פייפר וכו') שניסו זאת הוא הצליח בגדול! דה רוק התחיל את דרכו בסרט "המומיה חוזרת" ולאחר הצלחת הסרט קיבל תפקיד ראשי בסרט "מלך העקרבים". מאז דה רוק כיכב במספר סרטים כמו "בראש מורם", "שחק אותה סמארט", "פיית השיניים", "החבר'ה האחרים", ולאחרונה דה רוק מככב בסדרת שוברי הקופות המצליחה "מהיר ועצבני" 5 ו-6.

כנראה שלא סתם אי שם בשנת 1996 וינס מקמהן ניסה לדחוף לנו את "רוקי מאייויה". האיש בעל החזון ידע שיש משהו מיוחד בטירון הצעיר, דור שלישי למתאבקים גדולים. ואכן מקמהן צדק. דוויין ג'ונסון הפך לא רק לאחד המתאבקים הגדולים והמצליחים בתולדות ה-WWE, אלא גם לאחד מכוכבי הקולנוע הגדולים בשנים האחרונות.


דה רוק, דויין ג'ונסון

המתאבק וכוכב הקולנוע דוויין ג'ונסון, דה רוק

חזרה לדף הכתבות